Düğün mekanına göre gelinlik seçimi ve gelinlik modelleri yazımız sizlere kır düğünü, otel düğünü, plaj düğünü, tarihi mekan düğünü, tekne düğünü, havuz başı düğünü, restoran düğünü, köy düğünü gibi mekanlarda hangi model gelinlik seçmeniz gerektiğine dair tavsiyeler içermektedir.

düğün mekanına göre gelinlik

Kır düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Çimlerin üstünde mis kokulu bir havanın atmosferinde düğün. Kulağa huzur verici, doğal, enerjik, özgür ve rahat bir konsept geliyor değil mi ? Öyleyse bu konsepte ve mekana uygun bir gelinlikle özgüveniniz ve enerjinizi yükseltmeye hazır mısınız! Bohem gelinlik modelleri, uçuş uçuş ince kumaşları, püskülleri, salaş ve özgün tarzıyla kır düğünü için gelinlik eşsiz bir seçim olacaktır. Hem çok tarz hem de çok havalı görüneceğiniz bohem gelinlik modelleri

Kır düğünü için çok uygun olan düz kesim gelinliklere düşük omuzlar ve sırt dekoltesi çok yakışıyor. Midi boy ve yarım balık formlu gelinliklerle de çok asil görünebilirsiniz. Düzgün bacaklara sahipseniz mini boy gelinlik modellerini de  denemenizi tavsiye ediyoruz.

Prenses kesim gelinlik gibi  hareket kabiliyetinizi sınırlayacak kabarık gelinlik modellerini ise kır düğünleri için pek önermiyoruz. Ben biraz da olsa kabarık olan bir gelinlik giymek istiyorum diyen hanımlara da prenses kesim kadar kabarık olmayan A kesim gelinlik modellerini önerebiliriz.

Kır düğünü için dolgu topuk gelin ayakkabısı kullanmak daha uygundur. Sizi kusursuz gösterecek doğal gelin makyajı yaptırabilirsiniz. Gelişigüzel toplanmış saçlar ya da örgüler sizi hem salaş hem de zarif gösterecektir. Çiçeklerle süslenmiş saç aksesuarı ve takılarla da enfes bir kır gelini olacaksınız.

Otel düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Prenses ve prens balonun en gözde çifti. Onlar salona adım attıkları an tüm gözlerin odağı olurlar. Prenses ağır ağır süzülerek büyük bir ihtişamla yürür ve prens ona eşlik eder. Prensesin taşlı,Fransız danteli işlemeli, uzun kuyruklu gelinliği ise oldukça göz alıcıdır. Gelinliğine eşlik eden gösterişli tacı ise prensese asalet katmaktadır.

Otel düğünlerin de salon, gösterişli avizelerin olduğu taşlı ve ışıltılı bir mekan olduğu için gelinlik seçimi de bir o kadar görkemli olmalıdır. Çoğu gelin adayının hayallerinde ki düğün olan bu konseptte oldukça göz alıcı bir gelinlik giymeye hazır olun. Kendinizi prensesler gibi hissedeceğiniz prenses kesim gelinlik modelleri otel düğünleri için harikulede bir seçim olacaktır.

Otel düğünü için gelinlik seçimi dışında, uzun duvaklar, gösterişli taçlar, yoğun işlemeler, danteller, ihtişamlı topuz veya dalgalar, yoğun makyaj ve sivri topuklu gelin ayakkabısı kullanabilirsiniz. Modern gelinlik seçimleri mekana oldukça uyum sağlayacaktır.

Prenses kesim, A kesim ve balık kesim gelinlik modelleri otel düğün konsepti için çok uygundur. Bu modelleri vücut tipinizi de göz önüne alarak deneyebilirsiniz. Vücut tipinizin ne olduğu ve hangi gelinlik modellerinin yakışacağı konusunda bilgi almak için vücut tipinize göre gelinlik yazımızı inceleyebilirsiniz.

düğün mekanına göre gelinlik seçimi

Plaj düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Ilık ılık esen rüzgarın burnuna getirdiği o tuzlu nemli havanın nefis kokusu, kumsalın üstünde romantik dans, uçuşan etekler ve dalgaların huzur veren sesi kim böyle bir atmosferde evlenmek istemezki…

Peki böyle bir konsepte nasıl bir gelinlik tercih edilmeli? Öncelikle tarlatanlı ve kabarık bir gelinlik giyme düşünceniz var ise o düşüncenize el sallayıp kendinizden uzaklaştırabilirsiniz; çünkü prenses kesim gibi kabarık modeller hiç uygun bir seçim olmayacaktır. Plaj düğünü için gelinlik seçimi, uçuş uçuş tülleri,  dantellerle etnik desenler yaratılmış püsküllü modelleri, düz kesime sahip derin sırt dekolteli ve düşük omuzlu gelinlikleri, hareket kabiliyetinizi sınırlamayan şifon ve ipek kumaşları, taşlı ve çiçekli işlemeleri ve tüllerle kuyruk oluşturulmuş mini boy gelinlikler olmalıdır.

Seçtiğiniz gelinliğe doğal dalgalı saçlar, örgüler ve dağınık topuzlar eşsiz bir uyum sağlarken, saçlarınıza taktığınız etnik ya da dantel işlemeli süsler, örgülerinizin arasından ritimle “s” çizen taşlı ya da incili süslemeler, dağınık topuzunuzun köşesinde birikmiş çiçekler ya da çiçeklerle süslenmiş taçlar çok hoş görünecek. Ben şapka giymek istiyorum diyen hanımlar, haklısınız çok havalı ve özgün bir görünüm elde edersiniz.

Gelin ayakkabısı seçiminde dantel desenli ve taş süslemeli sandaletler tercih edebileceğiniz gibi hiç gelin ayakkabısı kullanmama özgürlüğüne de sahipsiniz. Çıplak ayaklarınıza zarif ve ışıltılı bir görüntü vermek için ayak şahmeranı kullanabilirsiniz. Eğer zemin kum değilde bir platformsa dolgu topuklu gelin ayakkabısı giyebilirsiniz.

Tarihi mekan düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Geçmişin izlerini, atmosferini ve dokusunu düğününe yansıtmak isteyen gelin adaylarının mekan olarak seçebileceği en uygun yer olan tarihi düğün mekanları genellikle saraylar, yalılar, köşkler ve sarnıçlardır. Vintage konsept bu mekan için eşsiz bir seçim olacaktır. Retro parçalarla tamamlanmış bir vintage gelinlik incilerle birleşince ruhunuz geçmişe ışınlanacaktır. Tarihi mekan ve vintage düğün konsepti deyince akla Fransız danteli ve dantellerden yapılmış eldivenler, straplez ve kayık yaka gelinlik, kırmızı ruj, vualet diye adlandırılan tüllü şapkalar ve vintage gelin duvakları, bej renginde gelinlikler, inci ve elmas takılar, A kesim ya da midi boy gelinlikler, minik topuklar, vintage ve retro saç modelleri gelmektedir. Bu parçalarla tarihi mekana muazzam bir uyum sağlayacak, hiçbir zaman modası geçmeyecek olan vintage konseptiyle oldukça naif ve görkemli görüneceksiniz. Tarihi mekan düğünü için gelinlik seçiminizde bu detaylara özen göstermelisiniz.

düğün mekanına göre gelinlik seçimi

Tekne düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Uçsuz bucaksız bir gökyüzü ve denizin huzur veren mavisine martıların sesi ekleniyor. Böyle bir mekana en çok yakışan model elbette içinde rahatça hareket edebileceğiniz mini ya da midi boy gelinliktir. Uçuş uçuş şifon düz kesim gelinlikler de tekne düğünü için çok uygundur. Tüllerin mini boy gelinliği süslediği yırtmaçlı gelinliklerde çok havalı bir seçim olacak. Uzun kuyruklu modellerden kaçınmak gerekiyor. Kısa duvak, vualet ya da ışıltılı taç kullanımı gelinlere çok yakışacak. Gelin ayakkabısı seçimini taşlı sandalet ya da babetten yana yapmak rahatlık açısından mükemmel olacakken, ben topuklu ayakkabı giymek istiyorum diyen gelin hanımlara dolgu topuk öneriyoruz. Mekanın doğallığını makyaja yansıtmanız, abartısız doğal ve ışıltılı bir makyaj tercih etmeniz size kendinizi mükemmel hissettirecektir. Tekne düğünü için gelinlik seçiminde rahatlığa özen göstermelisiniz.

Havuz başı düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Yaz aylarının en çok kabul gören düğün mekanlarından havuz başı düğünü için Işıltılı, görkemli bir o kadar da sade ve hareketinizi kısıtlamayan gelinlik tercih edilmeli. Yarım balık, düz kesim, kısa boy gelinlik modelleri havuz başı düğününe çok yakışacaktır. Çok uzun kuyruklu ve kabarık modeller tercih edilmemeli. Kabarık gelinliği kendine çok yakıştıran gelin adaylarına ise A kesim gelinlik modelini tavsiye edebiliriz. Bel dekolteli iki parçalı gelinlikler, derin sırt dekolteler ve ince askılı modeller size zerafet katacaktır. Havuz başı düğünü için gelinlik seçimi, dantellerle süslenmiş transparan modeller de olabilir. Size ışıltı katacak taşlı taçlarla da enfes görüneceksiniz.

Restoran düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Sıcak, samimi bir ortamda sayılı davetlilerin olduğu, daha küçük çapta bir kutlama yapacağınız restoran düğünleri için ortama en çok uyan sade ama bir o kadar da şık bir gelinliktir. Gelinliğinizi, düz kesim, yarım balık, mini boy tercih edebilirsiniz. Restoran düğünü için gelinlik seçiminde, sizlere daha çok küçük mekanlar olduğu için prenses kesim gelinlik önermiyoruz. Gelinliğinizin yakasını, straplez, kayık ve “v” yaka tercih edebilir, saçınızı doğal dalgalı ya da kulak hizasında bir topuzla şekillendirebilirsiniz. Bu sadelikte küpe ya da kolye takmanız çok yakışacaktır.

Köy düğünü için gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Eğer düğününüzü bir köyde yapmayı planlıyorsanız, size doğadan ilham almanızı öneriyoruz. Gelinlik trenlerinde doğaya dair detaylar olduğunu unutmayın. A kesim modeller, uçuş uçuş şifon etekler, çiçek ve dallarla bezenmiş tasarımlar köy düğünü için idealdır. Ayrıca bembeyaz bir gelinlikten uzak durun! Açık hava ve özellikle bir köy düğünü olduğu için gelinliğinizin hemen kirlenmesi olası. Bu sebeple daha bej veya nude tonlarından oluşan gelinliklere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Hem bu renkler 2019 gelinliklerinde ön planda! Saç aksesuarlarınızda da çiçek detaylarını kullanmayı unutmayın.

10 Aralık 22