Rustin düğün dediğimiz terim aslında köy düğünüdür. Fakat bu biraz daha modern hayata uyarlanmış biçimidir. Rustik düğün dekoru yaparken sizlere birkaç ipucu vereceğiz.

Rustik düğün için rengarenk nikah takıları

“Evet!” derken, masalları andıran bir dekorun içinde olmak istemez misiniz? Rustik dekorun en önemli parçalarından biri olan nikah takıları seçeceğiniz temaya göre şekilleniyor, ve sizlere bir çift prens ve prenses gibi hissedeceğiniz ortamı sunuyor.  Genellikle pembe, mor, sarı, yeşil ve şeftali tonlarının tercih edildiği rustik temalı düğünlerde, takı dışındaki küçük aksesuarlarda da bütünlüğü sağlamak gerek. Bu detayı asla unutmamalısın.

 

Rustik dekor için fener ve şamdanlar

Odun gövdeli şamdanlar ve kafes fenerler bu dekorasyon stilinin vazgeçilmezi olarak yerini aldı. Düğününüzün renklerine uygun mumlarla tamamlayacağınız rustik tarzınız misafirlerinizin iltifat yağmuru yağdırması için tüm koşulları sağlamış olacak. Artık masalsı bir düğünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Rustik düğün dekoru dediğimiz dekorasyon çeşidini bir kelime ile özetlemek gerekirse, bu kelime doğallık olur. Çünkü modern köy diye tanımladığımız rustik düğün dekoru tamamen köyün doğallığından, sadeliğinden esinlenmiştir. Tüm bunların yanında şimdiki çağın modernliğini de gözler önüne sermektedir. Daha modern havasının dışında doğallığa yönelen bu rustik düğün dekoru dediğimiz konseptte en önemli diğer detaylardan biri de çiçekler, odunlar vb. köy unsurlarıdır. Açık havada yapılan düğüne çiçekler, ağaçlar ve şamdanlar eşlik ettiğinde rustik düğün dekoru elde etmiş oluyorsunuz.

Peki gelinlik seçimimiz bu konseptte nasıl olmalıdır? İşte asıl önemli olan soru budur. Çünkü rustik düğün dekorunuza uyan bir gelinlik tercih etmelisiniz ki, sizde onunla bir uyum içinde olun. Bizim önerimiz böyle konseptlerde daha bohem tarzı gelinlikler kullanmanız. Kabarıktan biraz uzaklaşmış, balık model dışında, daha A kesim bir model uygun olacaktır. Ayakkabı seçiminiz kovboy çizmeleri olabilir! Saçınız için ise kesinlikle çiçeklerden bir taç yapmalısınız. Tam olarak düğün dekorunuz ile birleşmiş olursunuz. Tüm bunların yanında takı seçiminiz en gelinliğiniz kadar önemlidir. Çok abartılı mücevherler yerine daha vintage kolye ve küpeler takmanız istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

10 Aralık 22