Gelin ve damat için olduğu gibi katılımcılar için de önemli bir gün düğün. Peki düğünde ne giymeli? Doğru bir kıyafet tercihi yapmak isteyen gelin ve damat yakınları, aşağıdaki püf noktalarına söyle bir göz gezdirmeden karar vermesin bizce.

Düğünün en önemli parçası kıyafetler… Peki düğünde ne giymeli , ne giymemeliyiz?

☆ Asla beyaz giymeyin!

Bu genel kabul görmüş bir görgü kuralıdır. Düğünde beyaz giyinme hakkı sadece geline aittir. Kendi düğününüzü düşünün. Ve düğününüzde sizden başka bir kadının beyazlar içinde olduğunu hayal edin. Moraliniz bozulmaz mı?

☆ Seçtiğiniz gece elbisesinin modeli, asla gelinin gelinliğinden daha ön planda olmamalı.

Mesela gelin balık bir gelinlik tercih ettiyse kabarık,  kuyruklu bir elbiseden uzak durulmalı. Gelinin tercihleri arasında sadelik varsa sizlerde geline uyum sağlamalısınız. Gelin düz beyaz bir gelinlik modeli seçtiyse sizlerde ona uygun olarak düz, abartısız bir model giymelisiniz. Unutmayın ki gelin düğünün ana karakteridir. Ve en ön planda olmayı hakeden kişi odur. Eğer kabarık bir gelinlik tercih ettiğini düşünürsek, peki bu durumda diğer kişiler düğünde ne giymeli ? Bu sefer aşırı kabarıklıktan kaçıp, hafif taşlı, dantelli, a formunda abiye elbiseler sizlere uygun olacaktır.

☆ Düğünün yapılacağı mekana uygun bir abiye seçmek de en önemli noktalardan biri.

Sarayda yapılan bir düğünde daha ağır ve gösterişli gece elbiseleri tercih edilirken havuz başı düğünlerinde soft ve sade abiyelere yönelenebilir. Peki ayakkabı olarak düğünde ne giymeli ? Ayrıca bir kır düğününe gidiyorsanız kesinlikle sivri topuklu ayakkabılardan kaçınmalısınız. Çünkü yerler çimen olabilir ve toprağa topuğunuz girebilir. Böylece gününüz berbat bir hal alır. Kalın topuklu yüksek ayakkabılar veya dolgu topuklu ayakkabı modelleri tam olarak kır düğünü için yaratılmış ayakkabılardır. Sivri topuklu ayakkabılar salon veya havuz başı düğün yerlerinde tercih edilmelidir. Ayakları oldukça zarif gösteren bu modeller çok yüksek uzunluklarda kullanırsa, ilerleyen saatlerde sizlere rahatsızlık verebilir.

Kardeşler düğünde ne giymeli ? En yakınlarınız olarak kardeşleriniz düğünde abartı giymeyi hakedecek kişilerdir. Şık bir balık abiye veya A kesim bir abiye elbise tam olarak düğünde gelin veya damadın kardeşleri için yapılmış parçalardır. Aynı zamanda kabarık bir topuzda abiyenizle beraber sizi tamamlayacak parçalardandır.

10 Aralık 22