Havuz başında düğün yapmak her ne kadar mütevazi ve basit bir seçenek gibi görünse de, havuz başı düğününü hareketlendirmenin ve istediğiniz konsepte dönüştürmenin bir çok yolu vardır. Üstelik  havuz başı düğün salonunu eğlenceli bir düğüne dönüştürmek tamamen sizin elinizde! Dekoratif havuzdan salon girişi süslemelerine kadar düşüneceğiniz her detay, konseptinize uyum sağlamalıdır. Peki havuz başında düğün yapmak isteyen bir gelin adayı olarak, gelinlik modelleri konusunda kararınızı verdiniz mi? İşte gelin makyajınızdan havuz başı düğünü için gelinlik modelinize kadar, size ilham kaynağı olacak  ipuçları .

Havuz Başı Düğünü İçin Gelinlik Modelleri

Minimal açık hava düğünlerinin popüler düğün mekanı haline gelen havuz başı düğün salonu, aynı zamanda kokteyl tarzı bir düğüne de ev sahipliği yapmaktadır.  Bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilen bu salon türü için,  ne tarz havuz başı düğün gelinlikleri bakacağınız konusunda kafanız karışıksa, size bir takım önerimiz var. Havuz başında düğün için seçeceğiniz gelinliğin etek tipi kalem etek,  balık, mini veya helen olabilir. Prenses ve a kesim gelinlikler havuz başı düğünü için çok abartılı kalmakla birlikte, küçük bir mekanda size zorluk çıkartabilir. Kokteyl tarzı düğünlerin en popüler gelinlik etek tipi balıktır. Bu etek, hem feminen duruşuyla büyüleyici bir gelin havası yaratıyor, hem de uyarlanabilir bir çok tarza sahip! İster dantel detayları, ister inci işlemeleri, ister transparan görünümler… Havuz başı gelinlik modelleri tüm bu detaylara sahip olabilir. Fakat  büyük bir mekan da havuz başında düğün yapıyorsanız, gösterişli üç boyutlu danteller, kat etekler veya iddialı taşlar bu mekana uyum sağlayabilir. İddiayı  seven bir gelin adayıysanız yırtmaçlı gelinlik modelleri deneyebilirsiniz.

Havuz Başı Düğünü İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Aynı zamanda bir açık hava düğünü de olabilen havuz başı nikah ve düğünleri, daha doğal gelin makyajlarını kaldırabilecek cinsten! Abartılı gelin makyajlarının bu seçenek için uygun olmadığını söyleyebiliriz. Tabi düğününüzü devasa bir havuz başı düğün salonunda yapmıyorsanız! Bahar aylarının natural renklerini içinde barındıran, ten renginize uygun tonlarla yapılmış bir gelin makyajı, havuz başında düğün için tam da olması gereken bir tarz. Havuz başı düğün gelinlikleri arasından yaptığınız seçime göre, belirleyeceğiniz gelin saçınız, devasa topuzlardan ziyade, modern ve net topuzlar, wag dalgası veya keskin bir örgü gelin saçı olabilir.

Havuz Başı Düğününde Dekor ve İkram

Dekore edilmesi en eğlenceli ve yaratıcı fikre açı olan havuz başı düğünleri, hem serinletici hem de enfes kokteylleri de servis etmeniz için harika bir konsept tanımaktadır. Düğün konseptinize göre havuzun üzerine yüzen mum veya fenerler koyabilirsiniz. Eğlenceli bir konsepte imza atmak istiyorsanız yüzen su topları da düğününüzü hareketli bir hale sokabilir. Düğünlerdeki dekora artık aydınlatmanın da dahil olduğunu biliyorsunuz. Sıralı led ışıklar veya modern aynalı aydınlatmalar havuz başında düğünün dekoru için mükemmel olabilir. Misafirlerinize ikram etmek için farklı karışımlardan oluşan soğuk kokteyller yaz düğününüz için serinletici bir ikram olacaktır. Özellikle kokteyl tipi olan bu havuz başı düğünler, yemek servis etmenin dışında bir yemek barı oluşturmak için harika bir fırsat.

Bu yazımız, havuz başı düğünü için gelinlik modelleri ve ipuçlarıyla size ilham kaynağı olacak.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.