Düğün fotoğrafçısı seçimi, en özel gününüzü unutulmaz kılacak önemli detaylardan biridir. Gelin hazırlığınızdan çiçek atmanıza kadar her süreci fotoğraflayacak düğün fotoğraf çekimi aşamanız, aynı zamanda ömür boyu düğününüzü en ince detaylarıyla size hatırlatacaktır. İşte en iyi düğün fotoğrafçısını bulmadan önce fotoğrafçılara mutlaka sormanız gereken önemli sorular …

Düğün gününüzde müsaitliğini sorgulayın

Düğün fotoğraf çekimi için en önemli kriter, sizinle çalışacak fotoğrafçının düğün tarihinizde uygun olmasıdır. Her ne kadar çekimlerini beğenseniz de, müsait olmayan bir düğün fotoğrafçısı ne yazık ki sizinle çalışamayacaktır. Bu sebeple ilk sorulması gereken sorulardan biri fotoğrafçının müsaitliğidir. Ayrıca fotoğrafçının maksimum çalışacağı zaman süresini de sormanız gerekmektedir. Aynı zamanda müsaitlik için istediğiniz fotoğraf çekim saatine de uyabilmelidir.

düğün fotoğrafçısı

Her düğün fotoğrafçısı için çalışma örnekleri isteyin

Birçok düğün fotoğrafçısı örnek çalışmalarını sunarak kendini tanıtsa da, düğün fotoğraf çekimi için anlaşmadan önce, mutlaka fotoğrafçının yapmış olduğu farklı çekimleri ve en beğenilen görsellerini isteyerek, göz gezdirmelisiniz. Ayrıca İnstagram sayfalarından ve web sitelerinden örnek fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

 

Düğün sürecinizde sizinle seyahat edip edemeyeceğini öğrenin

Düğününüzü bulunduğunuz şehrin dışında bir yerde yapıyor olabilirsiniz. Düğün fotoğrafçılarına sormanız gereken diğer sorulardan biri, fotoğraf çekimlerinde seyahat edip etmediği olmalıdır. Bu küçük gibi görünen en önemli sorulardan biridir.

Düğün Fotoğraf Çekimi İçin Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Sorulması Gereken Sorular

Düğün fotoğraf çekimi için hangi tarzlarda çalıştığını sormalısınız ve öneriler almalısınız

Her düğün fotoğrafçısı farklı stillerde ve konseptlerde çalışmayı uygun görür. Her ne kadar birçok tarzda fotoğraf çeken kişiler olsa da, kendini sadece bir konsepte adamış (vintage, Retro, modern, geleneksel) fotoğrafçılar, işlerinde daha etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. İster bir otel düğünü yapacak olun, ister açık hava düğünü, fotoğrafçınızın tarzını bilmek, ondan düğün gününüz için harika tavsiyeler almanıza yardımcı olacak ve düğün fotoğraf çekimi yerleri hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Böylece gün sonunda büyüleyici fotoğraflar ortaya çıkacaktır.

 

Düğün fotoğrafçısı paketleri hakkında bilgi alın

Düğün fotoğraf çekiminiz için size uygun bir bütçe belirlenmeden önce, fotoğrafçının her bütçe için hazırladığı düğün paketleri olup olmadığını ve bu paketlerin neleri içerip içermediğini mutlaka öğrenin.

düğün fotoğrafları

 Düğün fotoğraf çekimi fiyatları

Her ne kadar bir düğün planlıyor olsanız da, bu yoğun süreçte en önemli planlanması gereken nokta bütçedir. Fotoğrafçınıza her şeyin dahil olduğu fiyatın ne olduğunu sormanız gerekmektedir. Ayrıca ödeme planının nasıl olacağını da öğrenmelisiniz.

 

Son olarak, düğün fotoğraflarınızın, düğününüzden ne kadar sonra elinize geçeceğini sormalısınız

Büyüleyici düğün çekimlerinizden ve harika geçen bir düğün gününden sonra, elinize çok uzun sürede geçen düğün fotoğrafları üzücü bir durum olabilir. Fotoğrafçınıza düğün çekimlerinizi ne zaman teslim edeceğini sormanız bu açıdan oldukça önemli bir nokta olacaktır.

İşte düğün planlama sürecinizin küçük bir aşaması olan düğün fotoğrafçısı seçimi, bu sorularla beraber oldukça kolay bir hale gelmektedir. Bu sorular düğün fotoğraf çekimi esnasında ortaya çıkacak tüm problemleri engelleyecek ve oldukça eğlenceli bir çekim sürecini de beraberinde getirecek.

10 Aralık 22