Her çift, sevdiği kişi ile birlikte, mutlu ve huzurlu bir evlilik diler. Yapılan araştırmalar, evliliklerini uzun süre mutlu mesut geçiren çift sayısının oldukça az olduğunu göstermiştir. Peki mutsuz bir evliliğin en büyük nedeni nedir? Mutlu evliliğin sırları nelerdir? Mutlu evlilik nasıl olur? İşte çiftlerin kafasını kurcalayan bu soruların cevapları… 

Çiftlerin mutlu evlilik psikolojisi, kısa süreli mutluluklardan ziyade, uzun bir zamana yayılmış bir yaşamdır. İster evli olun, ister evlilik sürecinde! Yaşamınızın büyük bir bölümünü birlikte geçireceğiniz insanla iyi geçinmek ve mutlu olmak aslında ikinizin elinde… İşte muhtemelen daha önce de tecrübeli kişilerden duyduğunuz ve kulak ardı ettiğiniz mutlu evliliğin 4 sırrı!

 

Mutlu evlilik birbirini dinlemek ile başlar!

Flört etmeye ilk başladığınız andan itibaren birbirinizin dertlerini, anılarını hatta en sıkıcı anlarını bile dinleyerek mutlu bir yaşama ilk adımı atmış olursunuz. Birçok insan belki yoğun bir iş hayatının verdiği yorgunluktan, belki de vakit bulamamaktan eşiyle konuşmayı arka plana atıyor; fakat iletişim, sağlam ve mutlu bir evliliğin ilk adımını oluşturur. Elbette akşamları, gün içinde neler yaptığınızı ve günün önemli detaylarını birbirinizle paylaşmak için müsait zaman bulabilirsiniz. Mutlu evliliğin sırları konusunun en önemli maddesi iletişim, etkili ve hevesli bir dinleme ile gerçekleşmelidir. Karşı tarafa onu gerçekten dinlediğinizi hissettirmelisiniz ve ilgilendiğinizi belirten birkaç soru sormalısınız.

Farklı aktiviteler yapmak, mutlu evliliğin sırları arasında.

Her evlilikte anlık iniş ve çıkışlar yaşanır. Yaşamınız boyunca herhangi bir sebepten yaşayacağınız stres ve sıkıntılar bir süre sonra evliliğinizi de yormaya başlar. Tek düze devam eden bir yaşantı yerine, vakit buldukça farklı etkinlikler yapacağınız bir sürece geçmeye ne dersiniz? Akşamları birlikte sinemaya gitmek, baş başa bir yemeğe çıkmak veya hafta sonu yapacağınız bir tatil kaçamağı evliliğinize çok iyi gelecektir. Bunları yapmak için evlilik yıldönümüzü beklemeyin! Ruh eşinizle birlikte heyecan verici bir aktivite sıkıcı evliliğinizi kurtarabilir.

 

 

Mutlu evlilik psikolojisi için temel kural “Birbirinizi mutlu etmek için beklemeyin.”

Evliliğin ilk aylarından sonra çiftler eski hayatlarına geri dönerler. Mutlu evlilik her bireyin istediği bir şey olsa bile kimse bunun için çaba göstermez. Eşinize, onu düşündüğünüzü ve değer verdiğinizi gösterecek küçük sürprizler evliliğinizi güçlendirecek ve yüzünüzü güldürecektir. Güzel bir masa hazırlayarak, küçük bir çiçek ile veya sadece bir öpücük ile onu şaşırtabilirsiniz.

 

Mutlu evlilik için birbirinizin alanlarına girmeyin!

Evlilikte mutlu olmanın sırları içerisine, birbirinizden ayrı olarak etkinlikler yapmanız da dahildir. Eşler birbirlerinin her şeyi olamazlar. Bu sebeple dertlerini dinleyen veya farklı konuları da konuşabilecekleri arkadaşlara ihtiyaçları vardır. Her iki tarafın kendi arkadaş ortamı ve kafa dengi sevdikleri bulunur. Eşinizi, kız kıza veya erkek erkeğe muhabbet edeceği ortamlardan uzaklaştırmamalısınız. Birbirinizden bağımsız olarak hareket edebildiğinizde, mutlu bir evlilik içerisine girmiş olursunuz.

Evlilik uzun süren bir yoldur. Bu uzun yolculuğu doğru kişi ile yaşamak ve bu 4 sırrı uygulamak hayatınızın geri kalanını eğlence ve mutluluk içinde geçirmeniz için gereklidir. Mutlu evlilik psikolojisi, sadece yeni evlenecekler için değil, mevcut evliliğindeki huzuru taze tutmak isteyen çiftler için de göz önünde bulundurulması gereken maddeler içermektedir. Artık mutlu evliliğin sırları hakkında tüm yapılması gerekenleri biliyorsunuz! Unutmayın, güçlü bir evlilik hem mutluluğu hem de romantizmi beraberinde getirir.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.