Alışveriş yapmanın eğlenceli olmasının yanında ne kadar stresli bir süreç olduğunu herkes bilir. Birçok gelin adayı için doğru gelinlik modelini bulmak ve düğün sürecine başlamak oldukça heyecan verici bir durumdur. Gelinlik alışverişi sürecini sorunsuz, stressiz ve hatta çok zevkli bir hale getirmeniz için sizlere birkaç ipucu vereceğiz.

Hayallerinizde olan gelinlik modeline ulaşmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Gelinlik alışverişi yapacaksanız dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı ipuçları mevcut. Bunlara uyarak sıkıntı yaşamadan, kolaylıkla istediğiniz gelinliği satın alabilirsiniz.

Gelinlik alışverişi için bütçenizi belirlediniz mi?

İlk yapmanız gereken şey bir fiyat aralığı belirlemek! Eğer gelinliğinizde harcayacağınız miktarı belirlerseniz seçimleriniz birazcık olsun daralmış olur ve tonlarca model arasında sıkışıp kalmazsınız.

Araştırmanızı iyi yapmanız gerekmektedir.

Gelinlik modelleri arasında kendinizi boğulmuş hissedebilir, ne taraftan başlamanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Kumaşlar, aksesuarlar, modeller hakkında detaylı bir araştırmaya girin ki tam olarak ne istediğinizi bilin. Hatta beğendiğiniz modelleri, kumaşları, dantel türlerini bir arada tuttuğunuz bir klasörünüz bile olsun.

Sosyal medyayı bu yönde aktif olarak kullanmaya çalışın.

Yukarıdaki maddede de bahsettiğim gibi modeller konusunda araştırmacı olun. Bu araştırmayı sosyal medyadan yaparsanız, birbirinden farklı modellere ve belkide istediğiniz modele ulaşabilirsiniz. Bu sıralar Pinterest gelinlikler konusunda oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Gelinlik alışverişi öncesinde, gelinlik markalarını, sosyal medya hesaplarını, sevdiğiniz blogları takibe alın.

Gelinlik mağazalarından mutlaka randevu alın

Beğendiğiniz veya arkadaşlarınızın önerdiği gelinlik markalarından randevu alarak, birçok gelinlik modelini deneme fırsatı bulabilirsiniz. Tek bir modele odaklanmak yerine mağazada bulunan satış elemanlarının önerilerine de açık olun.

Provaya giderken yanınızda uygun iç çamaşırı ve ayakkabı bulundurun.

Bu konuda sizlere ten rengi iç çamaşırı öneriyoruz. Düğün gününüzde giyeceğiniz ayakkabıyı da gelinlikle beraber denerseniz, belki gözünüze her şey bambaşka gelebilir.

Farklı tavsiyelerine açık olmakta fayda var.

Gelinlik alışverişi sırasında tek bir model üzerinde karar kılmak oldukça yanlış bir harekettir. Oysaki sizin için tavsiye edilen bir modeli denemeniz sizin yararınıza olacaktır. Yeni modeller denemekten asla korkmayın! Birçok gelin adayı “asla balık model bir gelinlik istemiyorum” diyebilir; fakat denedikten sonra “harika görünüyor” demeleri de olası… Sadece model değil renk konusunda da yeniliklere açık olun. Beyaz yerine fildişi, şampanya, krem, nude tonlar neden olmasın?

Hangi mevsimde düğün yapacağınızı asla unutmayın.

Tonlarca ağır kumaşlarla çevrili bir model, yazın o sıcağına asla uymayacaktır. Yaz düğünlerinde daha terletmeyen kumaşlarda gelinlikler tercih etmelisiniz. Gelinliğinizde ipler, danteller, pelerin, fiyonk, çıkarılabilir etek detayları kullanabilirsiniz. Kışın ise dantellerle süslenmiş uzun kollu gelinlik, uzun kuyruklu ya da kayık yaka gelinlik modellerini düğün mekanınızı ve vücut tipinizi de göz önüne alarak tercih edebilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorumlar

Ayşen Güçlü dedi ki:

İnşallah alışverişimde ilk işim mağazanıza uğramak olacak

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.