Düğün günü tüm gözlerin üzerinizde olacağını düşünerek gelinlik ararken, bunun ne kadar da zor bir süreç olduğunu düşünebilirsiniz. Üstelik vücudunuzun belli bölgelerinde saklamak istediğiniz kusurlar varsa! Gelinlik bulmak, düğün hazırlığında olan kadınlar için oldukça önemlidir. Ve görünüşünden tedirgin olan kadınlar, korku içerisinde olabilirler. Oysa ince görünmenin sırrı , sanıldığı kadar zor değildir. 

Gelinlik İçinde İnce Görünmenin Sırrı Nedir?

Gelinliğinizin içinde daha ince mi görünmek istiyorsunuz? Size vereceğimiz ipuçlarına bir göz atın. Bu makalemizde, düğün gününüzde, nasıl ince ve güzel görüneceğinizi anlatacağız. Birkaç ipucu hedeflerinize ulaşmanızı sağlayabilir.

İnce görünmenin sırrı , doğru gelinlik silüetini bulmaktan geçiyor.

İlk göreviniz sizi en rahat ettirecek, vücudunuza uygun gelinlik modellerini ortaya dökmektir. Böylece model yelpazeniz daralır ve seçim sizin için bir tık daha kolaylaşır. Herhangi bir dergide veya internette dolaşırken, manken üzerinde gördüğünüz gelinlik modelini beğenmiş olabilirsiniz; fakat kaçırdığınız bir detay var; gördüğünüz mankenin vücuduyla, sizin vücudunuz aynı yapıda olmayabilir… Doğru korse seçimi, vücudunuzu pürüzsüzleştirip, toparlayacaktır. Vücudunuzun şeklini belirleyin ve kusurlarınızı göz önünde bulundurun. İnce görünmenin sırrı straplez gelinlikten geçiyor algısı kesinlikle yanlıştır. Çok popüler olan bu gelinlik modeli, düğün gününüzde size kötü onlar yaşatabilir. Eğer çok sıkarsa, rahat hareket edemeyebilirsiniz. Çok bol durursa, gece boyunca onu çekiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Giydiğiniz askısız korseyle uğraşmak ise ayrı bir dert haline gelebilir. Kollarınızda veya sırtınızda yağ oluşmuşsa, sıkan korseyle beraber bu yağlar oldukça kötü bir görünüm oluşturabilir.

 

Belinizi doğru tanımlayın ve en doğru kemeri bulun.

Elma vücut tipine sahipseniz, yani bel ve kalça bölgenizin kalınlığı eşit ise belinizi ince göstermek için A kesim gelinlik modeli tercih edebilirsiniz. İnce görünmenin sırrı bir çok kadın için bel bölgesinin ince görünmesinden geçer. Kayık yaka, omuzları açık modeller de doğru etek kesimi ile belinizi olduğundan daha ince gösterebilir. Kemer gibi bir aksesuarla ince bel görünümü yaratabilirsiniz. Kemerin kalınlığı ise gözardı edilmemesi gereken bir konudur. Bir kemer seçerken bakılması gereken faktörler boyunuz, bel-omuz-kalça oranlarınızdır. Eğer uzun bir gelinseniz, kemerinizin genişliği ona oranla artmalıdır. Unutulmaması gereken diğer bir detay ise eğer göz alıcı bir kemer seçerseniz, dikkat oraya yönelir.

Kumaş türü önemlidir.

İnce görünmenin sırrı arasında gelinliğin yapılacağı kumaşın türü de vardır.. Çok fazla ışığı yansıtmayan, parlak olmayan kumaşları tercih etmelisiniz. İpek, saten gibi pürüzsüz ve ince kumaşlar sizi daha kilolu gösterme eğilimindedirler. Tek parça gelinlikler sizi daha uzun ve ince gösterecektir. Bu gelinlikleri daha minimal, zarif aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Yoğun işleme ve kabarık modeller sizi olduğunuzdan kilolu göstereceği için bu gelinlik modellerinden ziyade daha az işlemeli, küçük dantellerin kullanıldığı, yumuşak kumaşlardan yapılmış çok kabarık olmayan modeller tercih edebilirsiniz.

Bembeyaz bir gelinlik diye düşünüp dikey seçimler yapmayı unutmayın.

Dikişleri, dokuları, kabartmaları… Hepsinin dikey olması boyunuzu uzun gösterdiği gibi sizi daha da ince gösterecektir. Çapraz ve dikey çizgiler seçin. Yatay çizgilerden kaçının. İnce görünmenin sırrı tüm bunlarla kalmıyor.

Doğru mücevherler, size ince görünmek konusunda destek sağlayacaktır.

Kısa bir boynunuzun olduğunu düşünüyorsanız kolye ve uzun sarkık küpeler yerine daha zarif, minimal küpeler tercih etmelisiniz. Kısa boyunlu hanımlarda boyuna yapışan türde kolyeler, boynu daha kısa göstereceği için kullanılmamalıdır. Eğer uzun ve ince bir boynunuz var ise ve straplez model gelinlik giydiyseniz, zarif bir takı seti size çok yakışacaktır. Eğer kayık yaka model bir gelinlik giydiyseniz de sarkık uzun küpeler çok iyi bir tercih olabilir. Son olarak, önemli olan kendinizi gelinliğinizin içinde güzel hissetmenizdir; bu yüzden doğru kararı tarzınızı ve vücut tipinizi göz önüne alarak vermelisiniz.

10 Aralık 22

Yorumlar

Kübra Doğru dedi ki:

Kumaş ve etek tipi kesinlikle doğru görünüm için önemli

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.