Geçmişten günümüze gelinlik giymek her kadının hayalleri arasındadır. Gelin adayları hayallerindeki gelinliğe kavuşmak için stresli ve yoğun bir sürece girerler. Kiralık gelinlik , çoğu gelin için ilk seçenek olmayabilir, hatta hiç iyi bir seçenek bile olmayabilir; fakat düğüne hazırlık aşamasında masraflar artmakta…Düğün salonu, ev dekorasyonu ve daha birçok masraf sebebiyle,  gelinlik kiralama, gelinler için kabul edilebilir bir tercih olmuştur. Kiralık gelinlik fiyatları , satılık gelinliklere kıyasla daha düşük olduğu için, gelin adaylarının kiralamaya yönelmesi de olasıdır.

Eğer yaratıcı bir gelin değilseniz, emin olun o gelinliği hayatınızda sadece bir kere giymiş olacaksınız. Bu şekilde düşünüldüğünde fiyatı oldukça pahalıya gelmektedir; fakat kiralık gelinlik fiyatları sizi bu konuda hüsrana uğratmayacaktır.

Kiralık gelinlik fiyatları en merak edilen konular arasındadır.

Düğün hazırlığı sürecinde gelinlerin kafasında tek bir soru oluşuyor. Bu kadar paraya bir gelinlik satın almaya değer mi? Bir gelinlik satın almak yerine, bir gelinlik mi kiralamalıyım? Gelinlik kiralama sürecinde, en önemli detay doğru zamanda başlamaktır. Örneğin düğünlerin çoğunluğu mayıs ve haziran aylarına yayılmış durumdadır. Bu yüzden çok çok önce tarihlerde kiralamak için gelinlik bakmanız, kısıtlı tercihler arasında seçiminizi bir tık daha kolaylaştırır. Tavsiyemiz 9 ay veya 1 sene önceden gelinlik modellerini kafanızda kesinleştirip, gelinlik kiralama işini halletmiş olun; çünkü diğer gelin adayları, çoktan sizin hayal ettiğiniz modeli kiralamış olabilirler. Bu ufak ipuçlarına uyarak aslında bu süreci ne kadar kolaylaştırdığınızı göreceksiniz.

Şimdi gelelim kiralık gelinlik tercih etmenin size kattığı en büyük avantajlara…

  • Gelinlik kiralama sürecinin en büyük artısı daha az maliyettir. Aslında evlenecek çiftleri satın almak yerine kiralamaya yönelten en büyük etkende budur. Gelinlik satın almak daha istenilen bir seçenekken, kiralık gelinlik fiyatları çok daha ucuz olduğu için tercih sebebidir.
  • Gelinliğinize ekleyeceğiniz aksesuar, duvak veya çiçek gibi parçalar sizlere gelinlik satın almanın yanında ekstra masraflar çıkarır. Gelinlik kiralamada bazı markalar sizlere tüm bunları bir paket halinde sunabilmektedir. Örneğin kiralama işlemi, gelinlik, duvak, ayakkabı, gelin çiçeği gibi ögelerin oluştuğu bir paketle gerçekleşir. Böylece maliyet biraz daha düşer.
  • Kiralık gelinliklerin en güzel yanlarından biri de temizlemeniz gerekmez. Evet doğru duydunuz… Gelinlik kiralama mağazaları, elbette sizlere kuru temizlemeye gönderilmiş temiz bir gelinlik teslim edeceklerdir. Bu da ayrı bir tasarruf etmenizi sağlar.
  • Gelinlerin diğer bir derdi olan “gelinliğimi nerede saklayacağım” sorusuna çözüm niteliğinde bir tercih olan kiralık gelinlik, sizi aslında bu dertten de kurtarmaktadır. Unutmamalısınız ki gelinlik saklamak oldukça dikkat gerektiren bir işlemdir. Dolabınıza astığınız gibi durması mümkün değildir. Gelinliğinizi kuru bir alanda saklamanız ve hatta onu vakumlayarak muhafaza etmeniz gerekmektedir. Ama kiralayacağınız gelinliğinin güvenliği ve koruması kesinlikle size ait değildir. İçiniz rahat olabilir. Ayrıca, gelinliğim ilerde çocuklarıma, torunlarıma kalsın düşüncesi içindeyseniz, yine unutmamalısınız ki trendler ve istekler yıllar boyunca değişmektedir. Çocuğunuz gelinliğinizi giymek istemeyebilir.

    Hayalinizde olan, fakat asla fiyatı sebebiyle alamayacağınız gelinlik modeline, kiralayarak ulaşmanız mümkün. Beğendiğiniz tasarımcıların modellerini gözden geçirip, size en uygun modeli yakalayabilirsiniz. Kiralık gelinlik fiyatları tasarımcıya göre değişse de, eminim ki düşlerinizdeki modeli bulacaksınız.

Gelinlik kiralama işleminin sadece avantajları yoktur.

Üzülerek söylemeliyiz ki, kiralık gelinlik seçenekleri oldukça kısıtlıdır. Kısıtlı olmasının yanında belli bir tarihe kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden yukarıda da bahsettiğimiz gibi kiralamak için acele etmelisiniz. Kafanızda belli bir model varsa ve oldukça seçici bir gelinseniz, size kiralık gelinlik seçeneğini önermemekteyiz. En büyük sorunlarından biri bedeninizi bulamamak… Tüm mağazaları gezdiğiniz ve sonunda istediğiniz gelinlik modeline kavuştunuz. Asıl sorun ise sizin bedeninizden olmaması. İşte gelinlik kiralamanın en büyük eksisi.

Maliyet konusunda oldukça mantıklı olmasının yanında, gelinliğe gelecek bütün hasarlardan siz sorumlu olursunuz. Küçük sorunlar halledilebilir, fakat daha büyük sorunlarla karşılaşırsanız ücretini ödemek zorunda, hatta yenisini almak zorunda kalabilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.