Geçmişten günümüze gelin adayları hayallerindeki gelinliğe kavuştuktan sonra gelinliği ile uyum içinde kullanabileceği aksesuarların arayışına girer. Bu oldukça doğru bir karardır; çünkü gelinliği tamamlayacak parçalar kullandığınız aksesuarlar olacaktır. Kolye, bileklik, küpe, yüzük… Hepsi birer aksesuar yerine geçse de, gelin denilince akla ilk gelen aksesuar “ gelin tacı ” olmuştur.

 

Peki hangi gelin tacı modelleri, hangi gelinlik modelleri ile uyum sağlamaktadır?

 

Her gelin tacı modeli tek başına göz kamaştıracak kadar güzel olabilir; fakat bunu bir gelinlikle kombinlemek istediğinizde işin içine bir sürü parametreler girmekte. Seçtiğiniz gelinliğe her anlamda uyumlu bir gelin tacı modeli olması sizi bütün olarak kusursuz gösterecektir, önemli olan uyumu yakalamak… Helenistik bir gelinliğe, oldukça büyük bir prenses tipi taç uyumsuz olacağı için tercih edilmemeli ya da zaten gösterişli bir taç varken aynı oranda gösterişli takı seti kullanılmamalı. Bu, karışık bir görünüm yaratıp uyumdan uzaklaştıracaktır.

Kullanacağımız her bir parçanın birlikte ahenk yakaladığı ve göze hitap ettiği başka bir parça vardır. Önemli olan bunları bir araya getirebilmek. Bize lazım olan parçanın tek başına güzelliğinden ziyade onun diğer parçalarla toplamının yansıması. Kolyenin yakıştığı gelinlikler olduğu gibi, hiç yakışmayacağı gelinlik modelleri de mevcuttur. Tüm bunlar gelin taçları içinde geçerlidir. Gelin taçlarının oldukça geniş seçenekleri mevcut yani her gelinlik modeline uyum sağlayacak çeşitleri vardır. Eğer sade bir gelinlik modeli tercih ettiyseniz, sizin sadeliğinize yakışacak zarif bir gelin tacı ile göz alıcı görünebilirsiniz. Kabarık bir gelinlik alıp, düğün töreninizde gerçek bir prenses edasıyla dans etmek istiyorsanız, taç tercihinizi prenses modellerden yana kullanabilirsiniz.

Eğer simli bir gelinliğiniz var ise parlak taşlarla süslenmiş, ışıltılı bir gelin tacı sizcede çok güzel olmaz mı?

Düğün mekanına uygun gelinlik seçimi, doğal olarak gelin tacı seçimini de etkilemektedir. Gelinler kır düğünü yapmak istediklerinde A kesim, mini, bohem gibi çok kabarık olmayacak şekilde seçtikleri gelinlik modellerini çiçekli gelin taçları ya da ışıltılı saç aksesuarları kullanarak tamamlayabilirler. Böylece hem kır düğünü konseptine uyum sağlayacaklar hem de oldukça fresh, özgün bir görünüme kavuşacaklardır. Tabi bunun dışında siz bohem ve vintage tarzı seven bir gelin adayıysanız, size önerimiz, sezonun yeni trendlerini içeren doğal dallardan yapılmış gelin tacıdır. Alnınızdan saçlarınızın arkasına doğru bir halka şeklinde tasarlanan gelin tacınız ile retro bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düğününüzü tarihi bir mekanda yapacaksanız vintage gelinliğinize uyumlu vintage gelin şapkalarını da denemenizi öneririz. Helenistik gelinlikle uyumlu helenistik bir taç ise sizi yunan tanrıçası gibi gösterebilir; fakat “ben tüm bunları istemem, düğünümde prensesler gibi olmak isterim zaten gelinliğim de prenses model” diyorsanız, kraliyet tipi taç modelleri gelinliğiniz için doğru tercih olacaktır. Gelin başına uyumlu gelin tacı modelleri ile ilgili yazımızı okumak için “Gelin başına göre taç seçimi” linkine tıklayabilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.