Büyüleyici yaz düğünlerini canlandıracak yepyeni gelin çiçeği trendi, bu yıl düğünleri renkleriyle süsleyecek. Tropikal gelin buketleri geleneksel çiçek aranjmanlarının yanında adeta bir şaheser! İster plaj düğünü yapacak olun ister bahçe… Yaz düğünlerine çok yakışacak tropikal gelin buketi trendi,  gelin görünümünüzü nasıl daha da güzel hale getirebileceğinizi kanıtlar nitelikte! İşte dekoratif duruşuyla ve estetik görünümüyle sizi adeta doğayla iç içe hissettirecek tropikal gelin çiçekleri ….

 

Tropikal gelin buketleri hangi düğün mekanlarıyla uyumludur?

Çiçekler doğru seçilerek yapılan aranjmanlarla, her mevsime uygun olacak tropikal buketler, en çok yaz düğünleri için güzel bir seçenek olmaktadır. Canlı renkte çiçekler ve gösterişli yapraklardan oluşan tropik gelin çiçeği, bahçe düğünü, açık hava düğün salonu veya kır düğünlerine çok yakışmaktadır. Bu mekanlarda giyeceğiniz helen, bohem veya sade gelinliğinizle harika bir uyum yakalayacak ve farklı tarzınızı düğün gününüzde bile konuşturacaksınız.

Düğününüz için hangi tropik gelin çiçeğini kullanabilirsiniz?

Tropikal gelin buketleri için en göze çarpıcı detay devasa yapraklar olmaktadır. Şaşırtıcı boyuttaki yemyeşil yapraklar bazı bitki türlerinde, renkli çiçekleri bile arka planda bırakıyor. Gelin buketi hazırlatırken en çok kullanılan kurutulmuş palmiye yaprakları ve ada çiçekleri olarak adlandırılan dalya ve Plumeria olmaktadır. Yine tropikal gelin çiçekleri için en çok tercih edilen Monstera yaprağı hem bohem havasıyla düğününüze ayak uyduracak hem de doğadan bir görünümle sizi adeta tropik bir yağmur ormanında hissettirecek. Antoryum, portakal çiçekleri, büyük orkideler de bu tarz bir gelin buketi için en ideal seçeneklerdir. Çiçek seçimi yaparken de, mevsime göre seçim yapmayı unutmamalısınız. Bu hem istediğiniz çiçek türünü bulmanızı kolaylaştıracak, hem de sizi yüksek maliyetten kurtaracaktır.

Yaklaşan yaz düğününüz için biraz yaratıcı biraz da egzotik bir gelin çiçeği mi seçmek istiyorsunuz? Yeni trend tropikal gelin buketleri, aslında bir düğünü canlandırmanın bambaşka yolu olduğunu kanıtlıyor. Yemyeşil devasa yapraklardan ve eşsiz renklerden oluşan bu tropik gelin buketi , belki de sade gelin görünümünüz için tam da aradığınız aksesuar! Yine de, “ben geleneksel buketlere de göz atmak istiyorum” diyorsanız, gelin çiçeği seçimi yazımızı da mutlaka okumalısınız.

10 Aralık 22