Avrupa’da sektörünün öncü ve en büyük fuarı olarak bilinen, Amerika, Rusya, Çin gibi ülkelerin yanı sıra dünyanın dört bir yanından konuk ağırlayan İzmir gelinlik fuarı  “ İf Wedding Fashion İzmir ” gelinlik tasarım yarışması final defilesi ile 13. Kez açıldı. Gelinlik sektörünün lider markaları arasında olan Alisse nuerA,  375 tasarımın yer aldığı gelinlik tasarım yarışmasında Yasemin Dikerel tarafından hazırlanan gelinlik ile birinci oldu.

İf Wedding Fashion , 2018 yılında 80 ülkeden 20 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin ve dünyanın lider gelinlik markalarının katıldığı gelinlik fuarı bu yıl 22 – 25 Ocak tarihleri arasında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

izmir gelinlik tasarımı yarışması

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı If Wedding Fashion İzmir, İzmir ilimizin Gaziemir ilçesinde bulunan Fuar İzmir Kongre Merkezi’nde açıldı. Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği (UFI) onaylı tek fuar olan İf Wedding Fashion İzmir, bu 13. yılında da harika bir organizasyonla birbirinden güzel modelleri alıcılarıyla buluşturdu.

Fuar kapsamında düzenlenen Uluslararası İzmir Gelinlik Tasarım Yarışması birbirinden başarılı yüzlerce tasarımcıya, modellerini tanıtma imkanı verdi. Bu sene sadelikten ve yaratıcılıktan ilham alan modellerin sunulduğu yarışmada, Alisse nuerA atölyesinde hazırlanan Yasemin Dikerel’in tasarımı, diğer 375 tasarımı eleyerek birinci oldu.

izmir gelinlik tasarımı yarışması

Her yıl ilgiyle beklenen tasarım yarışmasının birincisi Yasemin Dikerel oldu. Tasarımcı, Alisse nuerA yönetim kurulu üyesi Alper Hasan Aslanoğlu’na desteği için teşekkür etti. Davetliler “Designers Area” da Alisse nuerA gibi öncü markaları ziyaret edebilirler. 

 

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.