Düğünlerde gelinlik ve damatlık dışında, düğün mekanının görünümü de çiftler tarafından dikkatle seçilmektedir. Bir düğün salonunu büyüleyici, zarif veya otantik gösteren en büyük etken, salonun büyüklüğünden ve konumundan ziyade, mekanın dekorudur. Trend düğün süslemeleri ile donatılmış düğün salonları, evlenecek çiftler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Çiftlerin tarzına göre birden fazla alternatif düğün süsleri seçimi ise, bu tercihi bir adım öne getirmektedir. İşte düğün salonunuz ister küçük ister büyük olsun, onu büyüleyici bir görünüme kavuşturmanızı sağlayacak düğün süslemeleri için fikirler …

 

Çiçek dekorları ve botanik düğün salonu süslemeleri

Doğadan ilham almış detaylar, düğünlerin her alanında kendini göstermeye devam ediyor. Saflık ve doğallığın simgesi çiçekler, özellikle yaz düğünlerinin vazgeçilmez düğün süsleri arasında! Temanıza uygun çiçek seçimi ile başlayacağınız serüveninize, bu yıl popülerliği hızla artan çiçek çerçeveleri oluşturmakla devam edebilirsiniz. Özellikle düğün fotoğraf çekimi için de harika bir arkaplan olacak bu ayrıntı, hem gece hem gündüz düğününe mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Buradaki en önemli detaylardan biri olan uyum için, gelinlik modelini, düğün mevsiminizi ve düğününüzün temasını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer düğününüzde doğadan esinlenilmiş parçalar olsun, ama çiçek detayları daha geri planda kalsın istiyorsanız sizlere önerimiz botanik düğün süslemeleri! Büyük yapraklar, sarmaşık duvarlar, yemyeşil bir düğün pisti, popülerliğini asla yitirmeyecek olan bir dekor türü. Yine düğün resimleriniz için harika bir dekor olacak bu düğün süsü, daha farklı düğün dekorlarına da imkan tanımaktadır.

 

Mekanınıza boyut katacak aynalı düğün süslemeleri

İşte küçük düğün mekanları için, harika bir öneri! Büyüleyici düğününüze mükemmel bir tamamlayıcı olacak aynalı dekorlar, her düğün temasına uymaktadır; fakat aynaları bir düğün salonunda kullanmanın çok dikkat gerektiren bir detay olduğunu unutmamalısınız. Doğru yerleşim ve doğru dekor planıyla, harika bir yanılsama sağlayabilirsiniz.

 

Işıklı düğün süsleri

Mekana giriş yaparken kendinizi adeta prensesler gibi hissedeceğiniz bu düğün salonu süslemeleri,  akşam yapacağınız düğününüz için mükemmel bir seçenek olabilir. Özellikle açık hava düğün süslemelerinde çokça tercih edilen bu detay, hem mekanınızın hem de diğer dekorlarınızın canlı ve hareketli durmasını sağlayacak. Ayrıca romantik düğün fotoğrafları oluşturmak için de şahane bir alternatif! Fakat bu dekorunda dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntısı var. Kullanacağınız ışıkların tonu ve loşluğunu iyi ayarlamak gereklidir. Böylece konuklarınızı rahatlatacak ve bol ışıktan rahatsız olmalarını engelleyeceksiniz.

 

Klasiklikten uzaklaşmak isteyenlere yaratıcı düğün süslemeleri için fikirler

Geleneksel düğün mekanlarından sıkılmış ve dekorunuza biraz yaratıcılık katmak isteyen bir çiftseniz, tarzınızı konuşturmaya ne dersiniz? Yılın trendlerinden ilham almak, temanız ile alakalı derin araştırma yapmak bu konuda farklı fikirler edinmenizi sağlayabilir.  Örnek olarak; fırfırlar, püsküller, kumaş detayları veya sandıklar bir düğün salonu için oldukça değişik ve eğlenceli dekorlar olacaktır.

 

Düğün dekor süslemelerini seçmeden önce karar vermeniz gerekenler;

  • Düğün temanızı seçmiş olun.
  • Düğününüzün renk skalasını belirleyin.
  • Mekanınızın dekor seçimine elverişli olup olmadığını öğrenin.

 

Düğün süslemeleri ile düğün mekanınızda yapacağınız mükemmel değişikliklere hazır olun. Bunun aynı zamanda gün sonunda şahane düğün fotoğraflarını beraberinde getireceğini unutmayın. Düğün salonunuzu dekore etmek ve hayallerinizdeki düğünü yaratmak için sizlere sunduğumuz bu başlıca  düğün süslerinden yardım alabilirsiniz.

10 Aralık 22