Yaz mevsimini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Önümüzde bembeyaz ve bir o kadar da görkemli bir kış mevsimi var. Birçok çift kış mevsiminin düğün için uygun olmadığını düşünse de, kışın büyüleyici havasını düğününe taşımak isteyenler, tercihini kış düğününden yana yapıyor. Kış mevsimi; gelinliklerinden aksesuarlarına, konseptlerinden saç modellerine kadar birçok detayı çarpıcı bir şekilde ortaya sunuyor. Yaklaşan düğününüze; kış düğünü için saç modelleri arıyorsanız, derlediğimiz bu yazımızda birbirinden zarif modelleri bulacaksınız. Kış için gelin saçları modellerinin birçoğu sadece gelin adayları için değil, kış düğünü konukları için de kullanılabilir!

 

 

Zarif kuş yuvası topuzu, kış için gelin saçları arasında cesur bir seçenek!

Soğuk havalar, saçlarınızı dilediğiniz gibi yapmanız için harika bir fırsat! Kapalı bir mekanda düğün olacağı için, rüzgar veya yağmur sebebiyle saçlarınız bozulmayacak ve gün boyunca rahatlıkla ilk halini koruyacaklar. Bu sebeple iddialı seçimler, kış düğünleri için olmazsa olmaz! Saçınızı saran ışıltılı bir gelin tacıyla süslediğiniz kuş yuvası topuzunuz ile misafirlerinizin gözleri üzerinizde olacak. Prenses gelinliklerle kusursuz bir uyum sağlarken, yüksek topuzlar boyunuzu biraz daha uzun gösterecek.

 

 

Kışın asil havasını yansıtacak Hollywood dalgaları veya şık bukleler

Marilyn Monroe ile aklımıza kazınan Hollywood dalgaları, son yıllarda kış düğünleri için oldukça popüler bir seçenek. Sıcak havalarda, ısıdan ve nemden dolayı yapmaya cesaret edemediğiniz bu saç modelini, büyüleyici kış düğününüzde rahatlıkla yapabilirsiniz. Düğün gününüzde gelinliğinizin asilliğini bu saç modeli ile tamamlayacaksınız. Kış düğünü için saç modelleri arasında yer alan ve balık gelinliklere çok yakışacak bu vintage stil, uzun veya kısa gelin saçlarının her ikisininde de kullanılabilir. 

 

 

Klasik ama bir o kadar da gösterişli kabarık gelin topuzu

Geçmişten günümüze gelinlerin klasikleşmiş saç modeli gelin topuzu, gösterişli ve modern görünümleriyle kış düğünlerini tamamlıyor. Bu oldukça basit gibi görünen bir seçenek olsa da, taşlı gelin taçları ile harmanlandığında, giydiğiniz kontes etek gelinlik modeli ile hoş bir uyum sağlayacaktır. Üstelik her saç rengi ve uzunluğu için farklı modelleri uyarlanabilen gelin saçı topuz modelleri kış için oldukça idealdir.

 

 

Duvağınızla bütünleşen asil toplu saçlar

Kış mevsimi asillik ve saflığın simgesidir. Düğününü böyle bir mevsimde yapmak isteyen gelin adayları, neden saçlarında da kış mevsiminin ruhunu yansıtmasınlar ki… Duvakla uyumuna bakılarak yapılan bu düz topuz, saçların geriye doğru taranması ile, bazen dağınık bir görünüm bazen ise net bir saç modeliyle sonuçlanıyor. Gelinliği ve stiliyle çok konuşulan bir düğüne imza atan Meghan Markle da gösterişli düğünü için bu asil saç modelini tercih etmiştir. Bu sade görünüm, hem gelinliğinizi daha da ön plana çıkaracak, hem de size oldukça zarif bir hava katacaktır.

 

 

Bir yanı taranmış saçlar, kış düğünü için saç modelleri arasında!

Son yıllarda popülaritesini oldukça arttıran bu gelin saçı stili, boyun bölgesini daha uzun göstererek, uzun bir boy ilüzyonu yaratıyor. Kış için gelin saçları arasında büyük bir rakip olan bu yandan taranmış saç stili, taşlı veya incili bir toka ile tamamlandığında size harika bir görünüm kazandıracak. A kesim gelinlik modellerine çok yakışacak olan bu saç modeli için aksesuar seçiminizi “Aksesuar” sayfamızdan yapabilirsiniz.

Düğününüzün ihtişamını tam anlamıyla yakalayacağınız kış düğünlerinde, seçilen düğün mekanının kapalı olması, kış için gelin saçları seçeneklerini çoğaltmaktadır. Sizlere sunduğumuz kış düğünü için saç modelleri arasından, tarzınıza ve gelinliğinize uygun gelin saçını, kolaylıkla seçebilirsiniz.

10 Aralık 22