Evlilik çoğu zaman sürekli hayali kurulan veya hiç fark etmeden bilinç altına yerleşen bir fikir olabilmektedir. Rüya terapistleri yaşı ilerleyen her yetişkinin ister istemez bu konuda düşünceye girmese bile çevresel faktörlerden dolayı bunun bilinç altına yerleştiğini vurgulamaktadır. Hiç farkında olmadan bağlı olunan bu düşünce bazen rüyalarımızda da bizimle beraberdir. Çoğu insan rüyada evlendiğini görmek dışında rüyada arkadaşının evlendiğini görmek veya rüyada birinin evlendiğini görmek gibi farklı şekilde evliliğe tanıklık etmiştir. Peki rüyada evlenmek bize neyi anlatıyor?

 

Rüyada Evlendiğini Görmek Aslında Bize Ne Anlatıyor?

Rüya terapistleri tarafından çok farklı bakış açıları sunulan bu rüya, gündelik hayattaki davranışlarınızdan ilişki durumunuza kadar değerlendirilebilir. Bazen yaşadığımız bir olayla hiç ilgisi yoktur diye düşündüğünüzde, aslında size bu rüyayı gördüren şeyin o olduğunu sonradan fark edebiliriz. İlişkisi olup rüyada başkasıyla evlenmek üzere olduğunuzu görüyorsanız, bu içten içe her şeyi sorguladığınızı göstermektedir. Ama rüyanızda partnerinizi görüyorsanız bu daha gerçekçi bir rüya olup, hayallerinizin rüyanıza yansıması olup, kısa bir provadan geçiyor olabilirsiniz.  Bekar biriyseniz ve rüyada evlilik görüyorsanız, bu güzel bir birlikteliği simgelemektedir. Terapistler bu tarz bir rüyadaki evlenilen kişinin kim olduğunu ve nasıl bir figür sergilediğini iyi hatırlamanız ve ona göre değerlendirme yapmanız gerektiğini söylemektedir. Aynı zamanda rüyanızdaki kişinin sizin yeni yönünüz ve yeni karakterinizin belirdiği anlamına da gelmektedir. Rüyada zorla evlendirilmek yapılan yanlış tercihlere işarettir.

Rüyada Birinin veya Rüyada Arkadaşının Evlendiğini Görmek

Rüyalarımızda gördüğümüz bazı detaylar bizlere oldukça garip gelebilir. Ve hatta “ne garip bir rüyaydı” dediğiniz olabilir. Aslında gördüğünüz rüyanın bazen çok farklı yöne çıkan anlamları olmaktadır. Birinin evlendiğini görmek yaşayacağınız olası bir imtihana işarettir. Arkadaşının evlendiğini görmek size hayattaki duygusal engellerden bahsetmektedir. Belki de üstesinden gelmekte çok zorlandığınız bir olayın veya acı çektiğiniz bir durumun tamamen rüyalarına yansımış hali olmaktadır. Rüyada evlenmek sadece sizin evleniyor olmanızla ilgili olmayabilir. Rüyada evli birinin evlendiğini görmek ise kısmet demektir. Burada kısmet kelimesi bekar biri için yeni bir partnerden ziyade yeni bir iş veya hayırlı bir olayın sonuçlanması demektir. Rüyada eski sevgilinin evlendiğini görmek, bilinç altınızda yatan özlemin rüyalarınıza yansımış halidir. Eskileri hala unutamıyor oluşunuza işaret eder veya iyi şans anlamına gelir. Rüyada sevgilinizin başkasıyla evlendiğini görmek ise aşkınızın çok iyi ilerlediğine ve aşk konusunda yanılmadan ilerlediğiniz anlamına gelmektedir. Rüyada bekar birinin evlendiğini görmek, iş hayatında büyük övgüler alacağınıza ve başarılı olacağınıza işaret eder.

Rüyada Evlilik Teklifi Almak Ne Anlama Gelir? Rüyada Evlenme Teklifi Almak

Rüyada evlenmek dışında insanlar evliliğe atılan ilk adım olan evlilik teklifini de görmektedir. Rüyada evlenme teklifi almak, rüyada evlendiğini görmekten ziyade daha geleceğe yönelik çağrışımlar vermektedir. Rüya sahibi, gelecek planları hakkında iyi yorum yapmalı ve bunlara ulaşmak için çabalarını doğru yönde çoğaltmalıdır. Rüyada evlilik teklifi almak aynı zamanda güzel bir haberin yakın olduğuna ve iyi haberin sağlık veya iş konusunda olduğu anlamına gelir. Rüyada evlenme teklifine katılmak hayatınızda bambaşka şeyler olmasını istediğinizi ve bu değişimin düşlediğiniz planları gerçekleştirmesini istediğiniz anlamına gelmektedir. Peki rüyada gelinlik görmek ne anlama gelir?

10 Aralık 22