Kıtalar ve Gelinlikler

AVRUPA

Kıtalar ve gelinlikler; Avrupa kıtasının gelinleri,son dönemlerde revaçta olan modern ve sade gelinliklere yöneliyorlar. İlgi çekmeyi seven gelinlerin transparan ve tül etekli, çok kabarık olmayan gelinlikleri tercih ettikleri görülüyor. Straplez ve derin dekolteli yakalar da Avrupalı gelin adaylarının sevdiği tarzı tamamlıyor.

AFRİKA

Doğası gibi halkının da rengarenk ve doğal olduğu bu kıtada etnik desenler ve renkli gelinlikler göze çarpıyor. Afrika kıtasının sıcak bir iklime sahip olması nedeniyle uçuşan etekleriyle sıcaklığın bunaltıcılığını kıracak gelinlikler çokça tercih ediliyor.

ASYA

Asya kıtası geleneklerine bağlı olan bir bölge. Taş veya inci işlemeli ve kabarık (A kesim veya prenses model) gelinlikler gelin adaylarının beğenisini topluyor. Kumaş özellikli saten gelinlikler de gözdeler arasında.

AVUSTRALYA

Okyanusta bir ada olan bu sıcak bölgenin gelinleri mini veya diz altı gelinliklere bayılıyor. İklim şartlarıyla birlikte değerlendirildiğinde büyük taşlar ve ağır kumaşlardan uzak durup, tarlatansız ve şifon eteklerden oluşan vintage gelinlikler seçiyor olmaları oldukça yerinde bir tercih.

KUZEY AMERİKA

Çoğunlukla kiliselerde düğün yapan Kuzey Amerika kıtasının gelinleri, A kesim veya balık model gelinlikleri seçiyorlar. Çoğunlukla dantel tercih ediyorlar fakat inci ve taş işlemeler de tercih edilen ayrıntılar arasında.Straplez gelinlikleri bu bölgede sıkça görüyoruz.

GÜNEY AMERİKA

Brezilya gibi coşkulu ve renkli bir ülkeyi de içine alan Güney Amerika kıtasında kat kat ve fırfırlı gelinlikler beğeni topluyor. Dans etmeyi seven bu bölgenin gelinleri mini gelinliklere de sıkça yöneliyor. Uzun bir elbiseye benzeyen gelinliklerde ise mutlaka yırtmaç bulunuyor.

ANTARTİKA

Çoğunlukla soğuk bir iklime sahip olan Antartika kıtasında uzun kollu,dantel kaplı ve kürk ayrıntılı gelinlikler tercih ediliyor. Kalın kumaşlar ve taftalar buranın hava koşullarına oldukça uygun gelinlik materyalleri oluyor.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.