Yeni yılın büyüleyici düğünleri için en göz alıcı trendleri “2022 düğün trendleri” yazımızda sizinle paylaşmıştık. Peki 2022 gelinlerinin, görünümlerinde ilham kaynağı olacak 2022 gelinlik modasını biliyor musunuz? Geleneksel veya geleneksellikten çok uzak 2022 gelinlikleri, her iki tarzı da uç noktada yansıtıyor. Bu yıl prenses gibi hissetmek isteyen gelinler için, büyüleyici kabarık modeller ön plandayken, aynı zamanda miniden, üç boyutlu çiçeklere kadar helen tarzın da kendini gösterdiğini söyleyebiliriz. İşte hem büyüleyici, hem romantik hem de iddialı 2022 gelinlik trendleri !

 

2022 Gelinlik Trendleri Neler? En Ön Planda 2022 Gelinlik Modası

2022 gelinlik modasında üç boyutlu ayrıntılar ön planda!

Geçtiğimiz yıllarda da sıklıkla kullanılan üç boyutu dantel ve aplikler, 2022 yılında daha hareketli, daha üç boyut algısını yaratan ayrıntılara dönüştü. Özellikle bohem tarza sahip gelin adaylarının gelinliklerinde kullanabileceği bu 2022 gelinlik trendi, üç boyutlu çiçek detaylarıyla bahar düğünlerine çok yakışacak. 2022 düğünlerine estetik bir görünüm getiren bu üç boyutlu motifler, gelinliğinizin mükemmel tamamlayıcısı olacak. Eğer sizde gelinliğinizde üç boyutlu kumaşlar veya aplikler kullanmayı düşünüyorsanız, size önerimiz gelin takılarınızı en az seviyede tutmanız yönünde!

2022 gelinlik trendleri : Uçuş uçuş romantik tüyler

2022’de gelinliklerin hareketli ve iddialı olacağı konusunda hem fikiriz. Bembeyaz gelinliklerin yanı sıra daha soft ve kremsi tonlardaki gelinliklerin bel, yaka ve kol kısımlarını kaplayan bohem tüyler, bu sene çok kullanılacak. Özellikle, bu tüylerin gelinlik üzerindeki renkli hallerine de şahit olabiliriz.

2022 Gelinlik Trendleri Neler? En Ön Planda 2022 Gelinlik Modası

2022 gelinleri, klasik gelinliğin dışına çıkacak

Uzun etek ve kuyrukların, büyüleyici kumaşlarla tasarlandığı klasik gelinlik görünümü, bu yıl arka planda kalarak, 2022 gelinlik modasında yeni bir çığır açıyor. Mini gelinlik modelleri, maskülen tarzın daha hakim olduğu tulum, crop/pantolon tarzda gelinlikler 2022’de boy gösterecek. Özellikle farklı görünmeyi seven ve eşsiz parçalar tercih eden gelinleri, 2022’de mini ve midi etek boylarına sahip veya iddialı özel tasarım gelinlikler içerisinde görebiliriz.

2022’nin gelinlik trendlerinde derin v yakalar popüler

2022’nin gelinlik trendlerinde derin v yakalar popüler

Feminen bir gelin görünümü denildiğinde akla ilk gelen v yakalı gelinlik modelleri, 2022 gelinleri için harika bir trend! Her düğün konseptine uyarlanabilen bir tarza sahip bu yaka türü, aynı zamanda boyunuzu uzun gösterecek. Gelinliğiniz, ister lüks satenden ister romantik Fransız dantelinden yapılmış olsun. Derin v yaka formunun, her birinde büyüleyici ve oldukça iddialı duracağından eminiz. Alisse nuerA koleksiyonlarında yer alan derin v yaka modelleri yakından incelemek ve denemek için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

İddialı trend devam ediyor: Yırtmaçlı gelinlik modelleri

İddialı trend devam ediyor: Yırtmaçlı gelinlik modelleri

Geçtiğimiz yıl pandeminin de etkisiyle popülerliği artan sade nikah törenlerinden sıklıkla gördüğümüz yırtmaçlı nikah elbiseleri, bu sene yırtmaç detayını gelinliklere bıraktı. Üst düzey yırtmaca sahip gelinlikler, 2022’de cesur ve feminen tavrını ortaya koymak isteyen gelinleri bekliyor. Düz kesim eteklerin yırtmaca çok yakışacağını söyleyebiliriz.

2022 gelinlik trendleri: Gelinlik bedeninde korse görünümü

Son yılların en popüler gelinlik görünümü transparan detaylara sahip olsa da, 2022 gelinlik modası, transparan bir bedeni daha da üst seviyeye çıkarıp, korse görünümlü gelinlikleri ön planda tutuyor. Özellikle balenlerin ve tül ayrıntılarının hakimiyet kurduğu gelinlik bedenleri, hem çarpıcı hem de sofistike bir hava yaratıyor.

Belli belirsiz hakim yaka gelinlikler

Gelinlik modeline asil bir duruş katan hakim yaka tipi, 2022’de gelinlik modelleri için farklı bir boyuta geçiyor. Yeni yılda gelinlikler tül ve organze gibi kumaşlarla hayalet görünüme ulaşan hakim yaka tipine sahip olacak. Bu bir gelin için hem dramatik hem de romantik bir görünüm demek!

Kabarık kollar da 2022 gelinlik trendi arasında

Kabarık kollar, her ne kadar eskiyi çağrıştırsa da, modernize edilmiş özel tasarımlarıyla, 2022 gelinlik trendleri arasında yerini aldı. Çok yönlü ve portatif halleriyle fonksiyonel bir gelinlik haline gelen bu kol modeli, sadece klasik bir kum saati gelinlik, veya kabarık bir prenses gelinlikle değil, her tarz gelinliğe kusursuz ayak uyduruyor.

2022 gelini olarak, büyüleyici düğününüz için gelin görünümünüz hakkında henüz karar vermediyseniz, 2022 gelinlik trendleri, gelinlik alışverişinizde size ilham kaynağı olabilir.

10 Aralık 22