Güzel ve stressiz bir düğün günü geçirmek her gelinin hayalidir. Düğün gününüzde gelinlikten, en ufak ayrıntılar olan aksesuarlara kadar her şeyi düşünmeniz gerekmektedir; fakat biz bugün gelinliğinizin tamamlayıcısı olan düğün ayakkabısı üzerine konuşacağız. Düğün mekanına giriş yaptığınız andan itibaren size düğününüz boyunca eşlik edecek gelin ayakkabıları düğün alışverişi sürecinin en dikkate alınması gereken unsurlarından biridir. İşte size ilham verecek, rahatça ve güvenle adım atacağınız düğün mekanına göre gelin ayakkabısı modelleri …

Gelin ayakkabısı seçimi yapmak için ilk göz önünde bulundurulması gereken kriter düğün mekanıdır. Gelinlik modeliniz ile uyum sağlamasının yanı sıra, düğün boyunca acısız ve rahat bir şekilde yürümeniz için bu kriter çok önemlidir. Mekanlara göre düğün ayakkabısı seçiminde dikkate alınması gereken yükseklik, konfor ve topuk şekli gibi bir çok özellik vardır. Hadi gelinliğiniz ile eşsiz uyumu yakalayacak ve aynı zamanda mekanınızın havasına ayak uyduracak en güzel gelin ayakkabılarına bir göz atalım!

gelinlik ayakkabısı

 Kır düğünü için enerjinizi ortaya çıkaracak gelin ayakkabısı modelleri !

Açık hava düğünleri evlenecek çiftler arasında oldukça popülerdir. Bu sebeple düğünler genellikle yaz ve bahar mevsimlerinde yapılmaktadır. Eğer kır düğününüz için ayakkabı arayışındaysanız baharın verdiği heyecanı ve enerjiyi yansıtacak renkli gelin ayakkabısı modellerine göz atabilirsiniz. Renkli gelin ayakkabıları nakış ve fiyonklarla birleştiğinde tam da kır düğünü için tasarlanmış bir parça haline geliyor. Çiçeklerle bezenmiş kalın topuklu ayakkabılar da hoş bir görünüm katıyor. Dilerseniz size oldukça serin ve rahat bir düğün günü sunacak olan sandaletleri de tercih edebilirsiniz. Pisti çim veya toprak olan kır düğünü mekanlarında, stilettolardan ve ince topuklu ayakkabılardan kesinlikle uzak durmalısınız; ama ben ince topuk kullanacağım derseniz, topuk koruyucuları düğün gününüzde kullanabilirsiniz. Böylece topuklarınız çimlere batmayacaktır.

 

Otel düğünleri için gelin ayakkabıları nasıl olmalıdır?

Bu tarz mekanlar için düğün ayakkabısı seçimi oldukça kolaydır; çünkü tercih edebileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz bulunmaktadır. Stilettolardan, kalın topuklulara, platformlardan, kısa topuklulara kadar dilediğinizi giyebilirsiniz. İşte size tarzınızı yansıtacak, gelinliğinizle uyum sağlayacak istediğiniz gelin ayakkabısını seçmek için harika bir fırsat. Bizim size önerimiz, platformlu gelin ayakkabısı olacaktır; çünkü hem yüksek topuklu gelin ayakkabısı giymek için en doğru mekan, hem de boyunuzu uzun göstermek için şahane bir fırsat! Otel düğünlerine uyum sağlayan dantelli gelin ayakkabılarını da  alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.

düğün ayakkabısı

Plaj düğünleri için en güzel düğün ayakkabısı rahat olandır!

Düğün mekanı tercihiniz ayakkabınızın topuk boyunu etkilemektedir. Plaj düğünleri de ayakkabı seçimi en zor olan mekanlardan biridir. Plajda yürümenizi ve dans etmenizi zorlaştıracak en büyük engel kumdur ve topuklu ayakkabılar plaj düğünlerinin kaçınılması gereken modelleridir. Bizim size önerimiz, engebeli ve oldukça kaygan bir yüzeyde rahatlıkla yürümenizi sağlayacak sandalet veya gelin babeti olacaktır. Gelin ayakkabısı olarak babetten bahsetmek kulağa oldukça ilginç gelebilir; fakat artık cesur gelinler, gelinliklerinin altına babet giymekten kaçınmıyorlar. Hatta plaj düğünlerinde çıplak ayakla vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. Bu mekanın en rahat ayakkabı seçeneği düz düğün ayakkabıları ! Eğer düğün, platform üzerinde olacaksa ve ayakkabım biraz topuklu olsun diyorsanız, 5 cm topuk yüksekliğine sahip gelin ayakkabısı modelleri sizi gün boyunca şık gösterecektir.

Tarihi mekan düğünleri için gösterişli gelin ayakkabısı modelleri !

İlerde en güzel anlarınızı hatırlamak yerine, stresli geçen bir düğünü hatırlamak en son isteyeceğiniz şeydir. Tarihi bir mekanda, prensesler gibi evlenmek şu sıralar gelin adayları arasında oldukça trend olmuş durumda. Eğer bir tarihi mekan düğünü yapacaksanız; gelinliğinizin, aksesuarlarınızın ve ayakkabılarınızın en az seçtiğiniz görkemli mekan kadar kusursuz olmasına özen göstermelisiniz. Bizim size önerimiz, gelin ayakkabısı seçiminizi filmlerde veya masallarda bahsedilen ışıltılı modellerden yana kullanmanızdır. Parıl parıl parlayan, süslenmiş, bileğinde kayışı olan ayakkabılar ile ince topuklu ayakkabılar, tarihi bir mekan için doğru seçim olacaktır. Renk seçenekleriniz ise fil dişi veya krem olabilir. İşte yırtmaçlı gelinliğiniz için kusursuz bir seçenek!

Tekne düğünleri için gelin ayakkabıları nasıl olmalıdır?

Bir teknede düğün hayal ediyorsanız, dramatik ayakkabılar tam size göre! Rahat edebilmek adına dolgu topuk gelin ayakkabısı ilk seçeneğiniz olabilir. Ayrıca vintage dokunuşlar tekne düğünlerinin vazgeçilmezidir. Kısa topuklu ayakkabılar vintage bir hava katarken aynı zaman gün boyunca tekne içinde rahat hareket edebilmenize olanak tanırlar. Eğer gelin ayakkabınızı klasikten uzaklaştırıp benzersiz kılmak istiyorsanız, özel dokunuşlar yapmanız da mümkün! Düğün ayakkabınızı elinizle boyayarak veya süsleyerek özelleştirebilirsiniz.

düğün ayakkabısı

Havuz başı düğünlerine özel en güzel düğün ayakkabıları!

Havuz başında bir düğün için ayakkabı seçimi çok zor olmamalı diye düşünüyorsanız, buna iki cevabımız var. Havuz başı düğünleri pürüzsüz zeminlerde yapıldığı için, her ayakkabı modelinin tercih edilebildiği türde düğünlerdir ve bu en büyük avantajlarından biridir; fakat bulunan zeminin kaygan olma ihtimali ayakkabı seçimini zorlaştıracak nedenlerden biridir. Eğer bir ayakkabı satın aldıysanız ve kaymasından endişeleniyorsanız, altlarına kaymaz tabanlar taktırabilirsiniz. Havuz başı düğünleri için sade gelin ayakkabısı da güzel bir seçenek olabilir. Gelinliğinizin ihtişamını sade gelin ayakkabınız ile dengeleyebilirsiniz.

Düğün mekanına göre gelin ayakkabısı seçiminde bunları da göz önünde bulundurmalısınız;

  • Gelinlik modelinizi seçtikten sonra takı, çiçek gibi detaylara başlamadan önce ayakkabınızı satın almalısınız; çünkü gelinliğinizin boyu ayakkabınıza uygun bir şekilde kesilecektir.
  • Ayakkabınızı aldıktan sonra düğün gününüze kadar deneme yürüyüşleri yapmalısınız, böylece ayakkabıya alışır ve düğün gününüzde daha rahat hissedersiniz.
  • Ayakkabınızı aldıktan sonra, ayakkabınızın yanına sizi daha da rahat ettirecek diğer materyalleri almanızda fayda var. Yumuşak bir iç taban, vurmasını önlemek için ayakkabı pedleri işinize yarayabilir.

Artık hangi düğün mekanına hangi düğün ayakkabısı uygun biliyorsunuz. Doğru seçimler yaparak, gelinlik modelinizi kusursuz bir şekilde tamamlayacak olan gelin ayakkabısı modelleri ile düğününüzde hem şık hem de rahat hissedin. Unutmayın, en güzel gelin ayakkabıları, düğün mekanı ve gelinlik ile uyumlu rahat ayakkabılardır.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.