Bir gelinlik modelinde; işlemeler, üst beden, etekler, kollar gibi bu tasarımı özel kılan birçok unsur bulunmaktadır. Özellikle gelinliğin beden üzerindeki duruşunu  önemli ölçüde etkileyen gelinlik etek modelleri , aynı zamanda vücudunuzu da en iyi gösterecek detaylardan biridir. Kendiniz için doğru gelinlik etek tipi ile tasarlanmış gelinliği tercih etmenin ilk koşulu vücut tipinizi öğrenmektir. İkinci olarak gelinlik alışverişine çıkmadan önce gelinlik eteklerini ve hangi etek tipinin hangi vücut tipine daha çok yakıştığını bilmeniz gerekmektedir. İşte ideal gelinlik eteğinizi bulmanız için size bir kılavuz olacak şekilde listelediğimiz en çok kullanılan 5 gelinlik etek modeli …

Prenses Gelinlik Modelleri

İşte gerçek bir prensese dönüşmenize olanak sağlayacak bu devasa gelinlik etek tipi, salon ve tarihi mekan düğünlerinin gözde gelinlik stili! Gösterişli duruşu ile ağır ve abartılı düğünlere çok iyi ayak uyduran prenses gelinlik modelleri, minyon gelin adaylarının asla kullanmaması gereken bir gelinlik etek tipine sahiptir. Kat kat kumaşların hacmini oldukça çoğalttığı bu gelinlik, uzun boylular için oldukça idealdir.

 

Seçiminizi Yapın: Gelinlik Etek Modelleri | Gelinlik Etek Tipleri a kesim

Gelinlik Etek Modelleri: A Kesim Gelinlik Modelleri

Otel ve açık hava düğünleri için geleneksel bir alternatif olan a kesim gelinlikler, akışkan kumaşlarla üretildiğinden prenses modellere nazaran daha rahat olmaktadır. Her vücut tipi için farklı tasarımları bulunan bu gelinlik etek modelinin korse görünümlü bir üst bedenle birleşmesi durumunda, oldukça zayıf görüneceksiniz.

 

Seçiminizi Yapın: Gelinlik Etek Modelleri | Gelinlik Etek Tipleri helen

Helen Gelinlik Modelleri

İşte minyon tipli gelinlerin en popüler gelinlik etek modeli olan helen gelinlikler, birçok özelleştirilebilir tasarımıyla, her mevsim için uygun bir parça olmaktadır. Helen etek kesimi, sizi olduğunuzdan daha zayıf göstermekle beraber, sadeliği seven gelin adayları için farklı bir alternatif oluyor. Dökümlü bir etek modeline sahip olan helen gelinlik modelleri, hacimli bir gelinlik etkisi yaratırken, aynı zamanda romantikliği de vurguluyor.

 

Gelinlik Etek Tipleri: Balık Gelinlik Modelleri

Gelinlik Etek Tipleri: Balık Gelinlik Modelleri

Gelinlik etek modelleri arasında kum saati vücut tipine en uygun olacak tasarımlardan biri olan balık gelinlikler, kadınsı ve romantik duruşuyla vücut hatlarınızı daha keskin bir görünüme sokacaktır. Göğüs kısmından diz altına kadar dar bir kesimle gelen ve dizin hemen altından yumuşak bir şekilde açılan bu etek tipi, birçok düğün konseptine ayak uydurmaktadır.

 

Kalem Etek Gelinlik Modelleri

Kalem Etek Gelinlik Modelleri

Balık eteğin, düz gelinlik kesimine uyarlanmış hali olan kalem etek gelinlikler, küçük detaylarla gelinliğin görünümünü büyük ölçüde değiştirebilirler. Birçok vücut tipine harika uyum sağlayacak kalem etek,  açık hava düğünleri için uygun bir seçenektir.

Artık fikir sahibi olduğunuz gelinlik etek modelleri ile, alışverişinize başlamaya hazırsınız! Gelinlik etek tiplerinin artı ve eksilerini göz önünde bulundurarak düğününüzde stilinize  uygun tasarıma kavuşabilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.