Gelinlik alışverişiniz esnasında, mağazalarda gördüğünüz birbirinden farklı gelinlik modelleri ve o gelinliklerin birbirinden farklı renkleri, kafanızın kısa sürede karışmasına sebep olabilir. Geçmiş yıllardan beri gelinliğin rengi klasik beyaz olarak bilinse de, son yıllarda bu kural yıkılmaya başlandı bile. Beyazından şampanyasına, tüm bu gelinlik renkleri arasından seçim yapmak ne kadar zor olsa da, bu yazımızda sizlerin en doğru kararı vermenize yardımcı olacağız. Peki esmerden açık tenliye kadar, cildinize uygun gelinlik rengi ne olmalı ? İşte Alisse nuerA’nın renkli gelinlik modelleri …

Klasikten uzaklaşmak isteyenlere en çarpıcı gelinlik renkleri

Artık birçok gelinlik markası, beyaz gelinlik geleneğini bozmak isteyen gelin adaylarına; gelinlik rengi konusundan onlarca seçenek yelpazesi sunuyor. Giyilen renk; kişinin gelinlikle ten rengi uyumu ve fotoğraflarda en doğru görünümü yakalaması açısından oldukça önemli! Bu sebeple artık çoğu gelin düğün gününde, çiğ beyazdan ziyade, beyazın ya da farklı renklerin kendi cilt tonuyla uyumlu tonlarını gelinliklerinde görmek istiyor. İşte beyaza yakın tonlarıyla, en çok tercih edilen gelinlik renkleri …

Vazgeçemeyenler için: Geleneksel beyaz gelinlik

Saflığı simgeleyen beyaz renginin geçmişten günümüze kadar, düğünlerde popülaritesini koruması bilinen bir gerçek! Riske girmek istemeyen ve gelinliği beyazdan başka bir renk düşünemeyen gelin adaylarının tercih ettiği bu renk, genellikle organze ve şifon gibi yaz mevsimi kumaşları üzerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bembeyaz olduğu için, temiz ve ferah bir görünüm sağlamaktadır. Açık hava düğününüz için ideal bir renk olan beyaz, ne yazık ki her ten rengine uyum sağlamıyor. Esmer tenli veya sarı cilt tonuna sahip açık tenli kadınlara çok yakışacak beyaz renk, soğuk tonlarda teni olanları solgun gösterebilir.

Son yıllardan en çok tercih edilen gelinlik rengi: Fildişi renkli gelinlik modelleri

Masumiyetin rengi olarak bilinen fildişi rengi, genellikle gelinlikler üzerinden beyaz ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu beyazı daha yumuşak ve sıcak bir tona sahip kılar. Hafif sarımsı bir tona sahip olan bu gelinlik tonu, dantel işlemelerle kullanıldığında harika bir görünüm yaratacaktır. Eğer düğününüzde giymeyi planlıyorsanız, doğru rengi buldunuz demektir. Tabi açık tenli bir gelin adayıysanız! Bir gelinlik modeline romantik ve oldukça yumuşak bir hava katan fildişi rengi gelinlik üzerindeki detayları da oldukça çarpıcı göstermektedir. Üstelik mağazalarda, birçok farklı kumaştan yapılmış fildişi gelinliklere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Bembeyaz gelinliğe rakip: Doğal/Kirli beyaz renkli gelinlikler

İlk maddede bahsettiğimiz gerçek beyaz, çoğu ten rengi ile uyum sağlayamamaktadır.  Hafif yumuşak bir tona sahip kırık beyaz rengi, cildiniz için daha ideal bir seçim olacaktır.  En güzel renkli gelinlikler net bir beyaz olmamakla beraber, farklı ışıklar altında beyaz görünüme sahip olabilirler. Esmerden, açığa kadar birçok ten rengi ile kolaylıkla uyum sağlayabilen bir tondur. Genellikle saten gelinlikler üzerinde kullanılırlar.

Krem de en sevilen gelinlik renkleri arasında!

Fildişi renginin daha yoğun hali olan krem gelinlik rengi, sarının alt tonlarından biri olduğu için, fildişine nazaran daha koyu görünmektedir. Sıcak bir renk tonuna sahip olması onu; tarihi mekan, salon veya otel gibi kapalı mekan düğünlerinde daha zengin bir görünüme sokacaktır. Eğer açık tene sahip bir gelin adayıysanız, kremsi bir gelinlik seçerek, ten renginiz ve gelinlik tonunuz arasında dengeyi kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Lüks görünümün anahtarı: Parlak altın rengi renkli gelinlik modelleri

Gelinliğinizin ihtişamlı düğününüze uyum sağlamasını istiyorsanız, yeni trende uyabilirsiniz. Parlak altın renginde gelinlikler, zengin bir görünüm elde etmek isteyen gelin adaylarının tercih ettiği tasarımlar olmaktadır. Göz kamaştırıcı olmasının yanı sıra, birçok işleme modeliyle beraber kullanılması da, bu gelinlik renk tonunu vazgeçilemez kılmaktadır. Metalik detayların da yer aldığı bu renk gelinlikler, her cilt rengiyle kusursuz bir uyum yakalayacaktır.

Gelinlik modelleri renkli : Sofistike bir gelinlik için şampanya rengi!

Şampanya renkli gelinlikler de son yıllarda sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça zarif görünmesiyle beraber, gelinlik kumaşını daha da öne çıkaran bir tondur. Farklı bir renkte kumaşla karıştırılarak da kullanılabilirler. Örneğin; beyaz bir gelinlik kumaşının üstüne dikilen şampanya rengi dantel kumaş, gelinliğinizin detaylarının daha net görünmesini sağlayacaktır. Kumral ve buğday tenli gelin adayları için ideal bir gelinlik rengidir.

Düğün gününüzde biraz geleneksel detaylardan uzaklaşmak istiyor ve size hitap eden bir arıyorsanız, işe gelinlik rengi seçerek başlayabilirsiniz. Tasarımcılar artık, beyaz ve tonlarından ziyade, siyahtan maviye kadar birçok renkli gelinlik modellerine koleksiyonlarında yer veriyorlar; fakat düğün gününde siyah bir gelinlik giymek oldukça cesur bir seçim olacaktır. Sizlere sunduğumuz, en çok tercih edilen ve son yıllarda trend olan bu gelinlik renkleri ile, düğün gününüzde hem klasik beyazdan uzaklaşmış hem de ten renginizle uyumlu bir gelinlik giymiş olacaksınız.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.