Düğün gününüz, yaşamınız boyunca belki de en çok parlamak isteyeceğiniz zamanlardan biridir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde düğün alışverişi yapmanız, mağazalardaki en güzel gelinlik modelini bulmaya çalışmanız kaçınılmaz olacaktır. Her geçen yıl gelinlik modası, üzerine bir şeyler ekleyerek ve değişim göstererek ilerliyor. Son yılın en çok tercih edilen gelinlikleri ise, pelerinli gelinlik modelleri ! Gelinliğe havalı ve zarif bir görünüm katan pelerinler, defilelerde ve gelinlik koleksiyonlarında boy gösteriyor.

Birçok gelin adayı, düz ve tek tip gelinlik giymekten ziyade; portatif ve çok yönlü gelinlikler giymeyi tercih etmektedir. Pelerinli gelinlik modelleri , düğününde iki farklı görünümü arzulayan gelin adaylarına bu imkanı sunmaktadır. İşte her tarza ve vücut tipine hitap eden pelerinli gelinlikler … 

Pelerin tarzına göre pelerinli gelinlik modelleri

Trend olduğundan bu yana, gelinler tarafından en çok tercih edilen 3 tip pelerinli gelinlik modeli vardır. Tercih edilmelerinin en büyük sebebi ise, birçok gelinlik modeline kolaylıkla uyum sağlamalarıdır. Önü tam veya yarım kapalı uzun pelerinler, gösterişi ve romantizmi simgeleyen kış düğünlerine çok yakışmaktadır. Diğer bir pelerin çeşidi ise, boyundan bağlamalı modellerdir. Genellikle bu pelerin, balık model gelinlikle anılsa da, çoğu gelinlik modeli ile uyum sağlamaktadır. Işıltılı detaylar ve uçuş uçuş kumaşlar ile tasarlanan bu model, düğününüzde sizi adeta bir zarafet abidesine dönüştürecektir. Üçüncü pelerin modelini ise kısa pelerinler oluşturuyor. Şık ve feminen duruşu ortaya çıkaran bu modeller, gelinliğinize bambaşka bir hava katacaktır. Eğer sade bir gelinlik tercih ettiyseniz, gelinlik modelinize, zarif ve ışıltılı bir pelerin çok yakışacaktır.

 

pelerinli gelinlik

Pelerinli gelinlik modelleri hangi mekanlar için uygundur?

Portatif tasarımı ile pelerinli gelinlikler neredeyse tüm düğün mekanlarına uyum sağlar. Yarattığı vintage atmosfer ile tarihi mekan düğünlerine, işlemeli modeller otel ve salon düğünlerine, uçuş uçuş modeller plaj, tekne ve kır düğünlerine çok yakışacaktır.

Düğün gününüz için konseptinize uygun ve tarzınızı yansıtacak pelerinli gelinlik modeli mi arıyorsunuz? Alisse nuerA koleksiyonlarında yer alan pelerinli gelinlik modelleri, sizlere bu konuda ilham kaynağı olabilir. Modellerimizi denemek ve yakından görmek ise, bir randevu kadar uzağınızda!

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.