Stresli geçen gelinlik bulma sürecini atlattığınıza ve istediğiniz gelinliği bulduğunuza göre sıradaki seçenek, size düğün gününüzde eşlik edecek nedimeler için, en doğru nedime kıyafetleri için araştırmalara başlamaktır. Bu, yanınızda nedime olacak kişilerin en merak ettiği konulardan biridir. Nedime elbiseleri seçme süreci, bir gelinlik alışverişi gibi stresli değil, aksine oldukça eğlenceli olacaktır. Bu kıyafetlerin, gelinliğiniz ve düğününüzün konsepti ile bir uyum içinde olacağı detayını unutmayın. Sizler için “ nedime kıyafetleri nasıl olmalıdır “ başlıklı 7 maddeden oluşan bir liste hazırladık. Nedime elbisesi alışverişinizi en kolaya indirgemek için bilmeniz gereken tüm detaylar bu yazımızda…

 

en güzel nedime kıyafetleri

Nedime elbiseleri için ilk önce detaylı bir araştırma yaparak başlayın.

Seçtiğiniz gelinliğe uyum sağlayacak nedime kıyafetleri için alışverişe çıkmadan önce,  Pinterest ve gibi sosyal medya hesaplarında paylaşılan elbiselere bakarak fikir edinebilirsiniz. Belki de kafanızdaki modelden çok daha iyileriyle karşılaşıp, o model üzerine yoğunlaşacaksınız. Hem böylelikle beğendiğiniz modelleri nedimeniz olarak seçtiğiniz kişilere gönderip, fikirlerini de almış olursunuz.

nedime elbiseleri

Nedimelerinizin vücut tipini, ten rengini, saç rengini göz önünde bulundurun.

Nedimeler için elbise seçimi yaparken en dikkat etmeniz gereken konulardan biri vücuda göre seçim yapmaktır. Unutmamalısınız ki, her kıyafet her vücut tipine uymayabilir. Öncelikle nedime olması için seçtiğiniz kişilerin vücudunu, ten rengini ve hatta saç rengini bile göz önünde bulundurmanız gereklidir. Zayıf kadınlarda kusursuz bir görünüm sergileyen bir elbise, başka bir kadına hiç yakışmayabilir. Size eşlik edecek çok sayıda nedimeniz var ise yapmanız gereken herkesin bedenine uygun elbiseyi bulmaktır. Cilt renkleri için de doğru tonları bulmanız önemlidir. Her renk, nedimelerinize yakışmayacaktır.  Belki de nedime elbiseleri için kısa, uzun, orta boy vb. gibi farklılıklar düşünebilirsiniz. Böylece bir uyum içinde güzel görünümler elde edebilirsiniz.

nedime elbiseleri

Gelinliğinizin tarzını düşünün ve ona göre seçim yelpazenizi daraltın.

Gelinliğiniz vintage, bohem, modern veya helen bir görünüme sahip olabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta seçeceğiniz nedime kıyafetlerinin gelinliğinizle uyumlu olması gerektiğidir. Düğün töreninizin ışıldayan parçası siz olacağınız için, nedimeler için seçtiğiniz elbisenin daha sade olmasına özen gösterin ve en önemlisi karar vermeden önce renk karşılaştırması yapın.

Üstünde durulması gereken bir madde: Nedimelerinizin düşüncelerini alın.

Düğün gününüzde mutsuz nedimelerle karşılaşmak istemezsiniz öyle değil mi? Bu sebeple nedimelerinize ne giydireceğinizden çok, nedimelerinizin ne istediği üzerinde durun. Elbette son karar yine sizin olacaktır, ama düğününüzün onlar için korkunç bir hal almasına izin vermemelisiniz. Modeller üzerinde düşünmeden önce nedimelere nelerden hoşlanmadıklarını ve neleri çok sevdiklerini sorun. Eminiz ki aldığınız her bilgi için ortak bir nokta bulacaksınız ve o doğrultuda ilerleyeceksiniz. Hep beraber bir alışverişe çıkın ve fikirlerinizi birbirinize söyleyin. Hatta kararlaştırdığınız bir renk tonuna göre, kendi tarzlarında sade bir kıyafet seçimi yapmalarına izin vererek, kendilerini iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Fakat siz istediğiniz bir modelde karar kılmışsanız ve nedimelerinizden bazıları bu kararınızdan hoşnut değilse, ona bunun sebebini sorun. Bu problem üzerinde düşünerek farklı alternatifler de sunmanız mümkün olabilir.

Nedime elbiseleri alışverişinize erkenden başlamayı unutmayın.

Kişi bağlı olarak, alışveriş yapmaya ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar iyi olur. Her biri için ayrı ayrı kıyafet dikileceğinden bu çok uzun bir süreç olacaktır. İşinizin aceleye gelmesini istemiyorsanız, gelinliğinizi seçtikten hemen sonra nedime kıyafetleri için alışverişe başlamanız çok doğru bir zamanlama olacaktır.

Nedimelerinizden elbiselerine kendi tarzlarından bir şey eklemelerini isteyin.

Nedimelerinizden giyeceği kıyafetleri tamamlamaları için kişisel bir dokunuş katmalarını isteyin. Bu hem onları mutlu edecek hem de özgür hissetmelerini sağlayacaktır. Seçecekleri bir kolye, küpe veya bileklik, hepsini tamamıyla benzer bir görüntünün dışına çıkaracaktır. Hatta dilerseniz, ayakkabı modellerine kendileri karar verebilirler. Ne de olsa tüm gün rahat etmeleri gerekecek…

nedime

Kaç yaşında olduklarını ve karakterlerini göz önünde bulundurun.

Nedimelerin hepsinin genç olacağı yönünde bir kural yoktur; bu sebeple daha genç nedimeleriniz için parlak ve eğlenceli modeller seçerken, daha yetişkin nedimelerinize şık ve zarif modeller seçmeniz gerekebilir.

Artık nedime elbiseleri hakkında birçok bilgiye sahip olduğunuza göre ve nedime kıyafetleri seçimi konusunda yazımızdan küçük yardımlar aldığınıza göre alışverişe hazır mısınız? Düğününüzün ve gelinliğinizin genel görüntüsü ile, nedimeler için seçtiğiniz kıyafetler arasında bir uyum oluşturun. Doğru markalarla ve profesyonel bir ekip ile çalışın. Alisse nuerA olarak, seçtiğiniz nedime kıyafetini en kusursuz şekilde tasarlamak ve size yardım etmek için buradayız!

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.