Düğün gününüz en güzel görünmek istediğiniz günlerden biridir; bu sebeple o gün için her şeyin en özel ve eşsiz olmasını istersiniz. Buna görünüşünüz de dahil! Fazla kilolarınız olmasından şikayetçiyseniz ve yakın bir zamanda düğününüz var ise, bu kilolardan hemen kurtulmak isteyebilirsiniz; fakat hızlı kilo verdiren diyetler sizi bir süre sonra solgun bir görünüme sokabilir. Bu yüzden doğru besin, vitamin alımını aksatmamak gerekir. Bu, gelin diyetinin başlıca özelliğidir. Sizin için hazırladığımız gelin diyeti önerileri ile düğün gününüze hazır olun! Bu diyet listesi ile sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz. 

Düğün öncesi yeterince stresli bir süreç yaşıyor ve sizi daha da strese sokan fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu maddeleri göz önünde bulundurarak yakın bir zamanda fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu sağlıklı diyet listesi ile ışıltılı bir cilde, parlayan saçlara ve fit bir vücuda kavuşmak için okumaya devam edin.

Gelin diyeti için ilk aşama, haftaya bir detoks ile başlamaktır.

Detoks, vücudunuzdaki ödemi ve kimyasalların verdiği etkiyi bedeninizden uzaklaştırmanın en iyi yoludur. Bu nedenle diyetinize bir detoks suyu ile başlarsanız, fazlalıklarınızdan kurtulmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Gelinlik diyeti için en bilinen detoks suyu salatalık, limon ve su üçlüsünden oluşan karışımdır. Oldukça kolay hazırlanan bu yöntemi diyet listesi maddelerinize ekleyebilirsiniz. 

Hızlı kilo verdiren diyetler için ana madde! Karbonhidrat ve yağlardan uzak durun, protein almaya özen gösterin.

Bu kuralı her zayıflama sürecine giren kişinin bildiğinden eminiz. Kesinlikle karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslenmekten uzak durmalısınız. Protein sizin için çok daha yararlı olacak ve metabolizmanızı hızlandıracaktır. Eğer besin fikrine ihtiyacınız varsa, size önerimiz deniz ürünleri, kırmızı veya beyaz etler, baklagillerdir. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan proteinli besinler, gelin diyeti listeniz için başlıca gıdalar olmalılardır. Tabi bunları yağsız bir şekilde pişirmeyi unutmayın. Ekmek ve türevi besinlerden uzak durmalısınız. Kahvaltı için ise smoothieler en doğru tercihler olacaktır. Hem sabahın ilk ışıklarında size enerji sağlayacak, hem de düğün diyeti için hızlı hazırlanabilir bir kahvaltı olacaktır. Artı olarak düğünden önce yenmemesi gerekenler listemize de göz atarak, bunları da düğünden en az 3 hafta önce hayatınızdan çıkarmalısınız.

Gelin diyeti için şekeri ve tatlıyı bir süre için bırakmayı unutmamalısınız.

Şeker, düğün öncesinde kilo vermenizi engelleyecek, hatta kilo almanıza neden olacak en büyük düşmanınızdır. Amacınız sadece düğün gününüzde fit görünmek ise, kısa bir süreliğine şekeri bırakmak zorundasınız. Bu yaptığınız değişikliğin vücudunuzda yarattığı etkiyi 1 hafta içinde göreceksiniz.

Hızlı kilo verdiren diyetler için vazgeçilemez besin: SU!

Her gün 2-2,5 litre su içmeye özen göstermelisiniz. Su içmek sizi tok tutar ve iştahınızın artmasını engeller ve tüm bunları yaparken size asla kalori aldırmaz. Sadece kilo vermek için değil, cildinizin saçlarınızın ve en önemlisi vücudunuzun daha sağlıklı görünmesi için içtiğiniz su miktarına dikkat etmelisiniz.

Diyet listenizden alkolü uzak tutun!

Gelin diyeti sürecinizde alkolü azaltmanızda fayda var; çünkü kilo vermenizi engelleyecek ve iştahınızı artıracaktır.

Gelin diyetinize uyum sağlarken aktivite yapmayı ihmal etmeyin.

Diyetinizle beraber en hızlı kilo vermenizi sağlayacak şey, kalorilerinizi hızlıca yakmanız için fiziksel aktivite yapmanızdır. Bu yarım saatlik bir koşu, 1 saatlik bir yürüyüş veya profesyonel bir spor olabilir. Tüm bunlara vaktiniz yoksa, evde yapacağınız kısa süreli egzersizler, diyetiniz için oldukça önemlidir.

Tüm bu gelin diyeti maddelerine uyarak sadece zayıflamakla kalmaz, aynı zamanda dengeli bir beslenme sürecine girdiğiniz için sağlıklı görünürsünüz. Meyveler, sebzeler, proteinler… Vücut için gerekli olan tüm yararlı besinler bu diyet listesi içerisindedir. Hızlı kilo verdiren diyetler ve şok diyetler yerine, bu temel maddelere uyarsanız aslında ne kadar sağlıklı bir geri dönüş aldığınızı göreceksiniz. Tabi düğün gününüzden sonra kendinizi bir çikolata ile şımartmayı unutmayın…

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.