Nikah töreni için nasıl bir gelin saçı aksesuarı tercih etmeliyim diye merak ediyorsanız, bu yazımızda nikah saçı aksesuarlarını hangi unsurlara dikkat ederek seçmeniz gerektiği bilgisini sizlerle paylaşacağız. Nikah için gelin tacı modelleri , çok fazla çeşidi olan bir aksesuar. Bu seçenek bolluğunda kaybolmak istemiyorsanız, gelinlik modelinizi ve yaptırmak istediğiniz saç modelinizi dikkate alarak karar vermenizi öneririz.

Nikah törenlerinde genellikle düğün organizasyonlarında olduğu gibi abartılı bir gelin görünümü tercih edilmez. Daha minimal geçen nikah kutlamalarında gelin de bir o kadar sade ve şık olur. Dolayısıyla prenses etek tipleri ya da bazı balık gelinlik modelleri ile özdeşleşmiş yüksek prenses gelin taçları sade nikah törenlerinde pek tercih edilmez. Prenses tipi bir taç takmak isterseniz yüksekliği daha az olan “tiara prenses taç modelleri” arasından seçim yapabilirsiniz.

Prenses Taç Modelleri – Nikah Saçı Aksesuarları

Nikah gelinliğiniz dantelli, işlemeli ya da sade bir model ise tercih edebileceğiniz bir gelin tacı modeli olan prenses taçlar, asil bir görünüm sunuyor. Nikah gelinliği olarak a kesim gelinlik ya da balık bir model giyecekseniz şıklığınızı prenses nikah için gelin tacı modelleri ile tamamlayabilirsiniz.

İncili Saç Aksesuarları – Nikah İçin Gelin Tacı Modelleri

İncili gelin taçları son dönemlerin en trend gelin aksesuarları arasında yerini alıyor. Hem gösterişli düğününüzde  hem de sade nikah törenlerinizde takabileceğiniz incili taçların birçok çeşidi bulunuyor. Hem inci hem de swarovski taş ile harmanlanarak dizayn edilmiş taçlarsa sade gelinliğinize ışıltısıyla çok yakışıyor. Gösterişli gelinliklerde incili taçlar, gelinliğin gölgesinde kalmadığı için tercih sebebi oluyor.

Swarovski Taşlı Gelin Taçları

Işıltısıyla büyüleyen swarovski taşlar, farklı stildeki gelin taçlarında kendine yer buluyor. Her gelinlik ve saç modeliyle uyumlu olan swarovski taşların; saç bandı şeklinde gelin taçları, prenses gelin taçları, gelin saç tokası aksesuarları ve alına takılan gelin taçlarında kullanıldığını söyleyebiliriz.

Vintage Gelin Taçları

Nostaljik bir görünüm sunan vintage gelin taçları tarzınızı tamamlıyor. Fransız dantelli vintage gelinliklerinizi, dilerseniz incili nikah için gelin tacı modelleri ile dilerseniz de alnınıza düşen bir saç aksesuarıyla kombinleyebilirsiniz.

Helen Gelin Saçı Aksesuarları

Helenistik konsept, son zamanlarda en çok tercih edilen gelin görünümlerinden birini oluşturuyor. Zarif helen gelin taçları, helen gelin saçı modellerinde çok hoş duruyor. Siz de nikah töreninizde helen tarzınızı tamamlamak isterseniz, Alisse nuerA’nın birbirinden güzel helen gelin aksesuarlarına göz atabilirsiniz.

Nikah töreninizde gelinlik modeliniz ve saç modelinizi göz önüne alarak tercih edebileceğiniz “ Nikah İçin Gelin Tacı Modelleri”’ni sizlerin beğenisine sunduk. Prenses gelin tacı, incili gelin saçı aksesuarları, svarowski taşlı gelin taçları, vintage saç aksesuarları ve helen gelin taçları nikah gününüzde görünümüzü tamamlayacak gelin tacı çeşitlerini oluşturuyor. 

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.