Her insan farklı vücut tipine ve farklı vücut ölçülerine sahiptir. Zayıfından balık etlisine, minyonundan uzununa kadar her kadın, vücut tipi için en doğru gelinliği bulmanın yollarını arar. Bugün uzun boylular için gelinlik modelleri hakkında konuşacağız. İşte adeta uzun boylu gelinler için dikilmiş gelinlikler! Düğün gününüz yaklaşıyor ve hala uzun boyunuz için en uygun gelinliğin hangisi olduğuna karar veremediniz mi? Size ilham veren fikirler yazımızda...

Uzun boylular için gelinlik modelleri nasıl olmalıdır?

Düğün gününüzde çarpıcı görünmek ve bir kuğu gibi süzülmek istiyorsanız, balık gelinlik modelleri tam size göre! Uzun boylu olduğunuz için tüm balık gelinlik modellerini vücut tipiniz en güzel şekilde taşıyacaktır. Genellikle uzun boylu olmayan gelinler için balık bir model giymek oldukça zordur ve eteğin boyu kısaldığı için, gelinliğin kuyruğu bir balık gibi durmayacaktır. Sizde uzun boyunuzun verdiği avantaj ile düğün gününüzde böyle bir model tercih edebilirsiniz. Diğer seçeneğiniz ise, kendinizi adeta bir prenses gibi hissetmenizi sağlayacak kabarık gelinlikler! Kontes etekli prenses gelinlikler uzun boylu gelinler için oldukça ideal; fakat böyle bir model ile beraber kullanılan uzun kollar veya boğazlı yakalardan uzak durmalısınız. Bu, boyunuzu daha da uzun gösterip kötü bir görünüme sebep olabilir. Sizlere önerimiz straplez veya askılı gelinlikler! Uzun boylu gelin adayları kalın kemerli gelinlikleri tercih edebilirler. Hatta kontrast renklerde yapacağınız seçimler bembeyaz bir gelinlik içerisindeki çok uzun görünen boyunuzun dengelenmesini sağlayacaktır.

 

uzun boylular için gelinlik

 

Uzun boylu gelinler için ayakkabı seçimi

Eğer uzun boylu bir gelin adayıysanız, diğer misafirleriniz ile boyunuzu dengelemek istiyorsanız platform topuklulardan uzak durmalısınız. Gün içinde dans etmek ve eğlenmek için çok zamanınız olacak ve yüksek topuklular bu günü stresli bir hale getirebilir. En büyük avantajınız gün sonunda yorulduğunuzda düz bir ayakkabı ile düğüne devam etmeniz olacaktır. Bizim size tavsiyemiz bileği bantlı küçük topuklar veya stilettolar! Unutmamanız gereken bir detay daha var.  Gelinliğiniz dikilmeye başlamadan topuk yüksekliğinizi belirlemeniz gerekiyor.

Uzun boylular için gelinlik modelleri arasından seçiminizi tarzınıza ve vücut tipinize göre yapabilirsiniz. Vücut tipleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz vücut tipine göre gelinlik seçimi  yazımızı okuyabilirsiniz. Size boyu tam olan hazır modeller arasından seçiminizi yapabileceğiniz gibi özel dikim tasarımlara da yönelebilirsiniz. Hazır gelinlik satın almayı planlıyorsanız gelinlik aramaya hemen başlamanızı tavsiye ediyoruz; çünkü standardın üzerinde bir boya sahipseniz size uygun gelinliği bulmak çok zamanınızı alabilir. Üstelik size boyu tam olan gelinlik, sizin tarzınıza uymayabilir. Bu noktada işi riske atmamak ve kusursuz bir görünüm elde etmek için kişiye özel dikim gelinlik hazırlatabilirsiniz. Uzun boylu gelinler için hazırladığımız bu yazımız, düğün alışverişinizde sizlere ilham kaynağı olacak. Fakat hala gelinlik seçiminde kafanızı kurcalayan sorularınız var ise; profesyonel ekibi ile Alisse nuerA, doğru gelinliği bulmanız konusunda sizlere yardımcı olmayı bekliyor.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.