Her ne kadar yan yana geçen bir bekarlığa veda partisinin daha samimi olacağını düşünseniz de, covid 19’un günlük yaşamı büyük ölçüde etkilemesi, evlilik süreçlerine de yansıdı. Düğünlerin ertelenmesi ve  sosyal mesafeli partiler bu yıl her şeyi sanal hale getirdi. Yine de  koronanın hayatımızda olması, eğlencenin bittiği anlamına gelmez! Sizde bekarlığa veda partinizi sanal olarak yapmayı planlıyorsanız, bunun birçok farklı konsepti ve aşaması olduğunu söylemeliyiz. Bu harika ve yaratıcı kutlamayı daha da özel kılmak sizin elinizde! Bu sebeple sanal bekarlığa veda partisi için ilk olarak davetiyelerinizi arkadaşlarınıza göndermekle işe başlayabilirsiniz. İşte sanal bekarlığa veda partisi nasıl düzenlenir sorunuza cevap niteliğinde aşamalar ….

 

Doğru görüşme uygulamasını bulmak önemli!

Sanal aktiviteler son zamanlarda, koronanın getirdiği tedbirler de göz önünde bulundurulunca oldukça popülerleşti. Eğer bekarlığa veda partinizi sanal olarak yapmak istiyorsanız, ilk olarak doğru uygulamayı bulmalısınız. Uzun soluklu ve görüntülü etkinlikler için son zamanlarda sıklıkla kullanılan Zoom ve Google Meet bu konuda işinizi fazlasıyla görecektir. Her ikisi de toplu görüşmeyi kesintisiz aktardığı gibi online aktivitelere de olanak sağlamaktadır.

Sanal bekarlığa veda partisi için temanızı belirleyin…

Arkadaşlarınızın her ne kadar evde olacağını düşünseniz de, online bekarlığa veda partisi için mutlaka bir konsept belirlemelisiniz. Böylece tek bir tema sizi daha da ortama bağlı kılacaktır. Belki bir açık hava konsepti yaparak arkadaşlarınızdan arka planlarını bir plaja çevirmesini isteyebilir, belki de bir pijama partisi yapabilirsiniz.

 

Basit bir muhabbetten ziyade, bir aktivite planı hazırlayın

Sanal bekarlığa partisi, bir mekanda yapılan partiye göre,  aktivite konusunda dezavantajlı gibi görünebilir.  Unutmayın ki herkesin saatlerce konuşması bir süre sonra sıkacak ve karmaşık bir hal alacaktır. Bekarlığa veda için harika bir etkinlik olacak gelin damat için soru cevap yarışması ile, eğlenceli dakikalara şahit olabilirsiniz. Arkadaşlığınızı test edeceğiniz bir etkinlik, kartlarla oynanan oyunlar ve  gecenin ilerleyen saatleri için  ise hepinizin birlikte oynayacağı bir online oyun bulabilirsiniz.

 

Belki bir dans belki de karaoke …

Sanal bekarlığa veda partisi olsa da müziksiz asla olmaz! Ortak müzik zevklerinizi birleştirdiğiniz bir çalma listesi mutlaka arka planda çalıyor olmalı! Bununla birlikte bazı arkadaşlarınız müziğin ritmine kendini kaptırırken, bazılarınız ise yoğun bir muhabbete girişebilir. İlerleyen saatlerde bu müziklerle bir karaoke etkinliği ise her şeyi daha da eğlenceli hale getirmek için harika bir alternatif olacaktır.

 

Sanal bekarlığa veda partisi hediyesiz olmaz

Partinize katılacak arkadaşlarınıza uzakta olsanız birer armağan vermek istiyorsanız, tek yapmanız gereken kargo! Minik paketlerde hazırlayacağınız bekarlığa veda hediyelerinizi, bir kargo firması ile anlaşarak arkadaşlarınızın evinize kargolayabilir ve onlara bu özel günden harika anılar bırakabilirsiniz.

Duygusal bir video hazırlamaya ne dersin?

Belirtmeliyiz ki günü anlamlı kılacak olan bu fikir, duygu yoğunluğu yaratabilir! Partideki her misafirin içerisinde yer aldığı ve anılarınızdan oluşan kısa bir video hazırlayarak, arkadaşlarınıza küçük bir sürpriz yapabilirsiniz.

Korona kutlamanızı engellemesin! Neden bekarlığa veda partinizi sanallaştırmıyorsunuz? Böyle bir bekarlığa veda partisi sadece en yakın arkadaşlarla mükemmel olabilir. Hadi başlayın! Sanal bekarlığa veda partisi için bütün sevdiklerinizi toplayın ve bu anı kutlayıp ölümsüzleştirin

10 Aralık 22