Kalabalık ve gösterişli düğünler, pandemi sürecinin gelmesi ve aylardır düğünlerin ertelenmesi ile yerini daha mütevazi ve az kişiyi ağırlayan düğünlere bıraktı. Bu küçük çaplı düğün törenlerinin en popülerlerinden biri ise bahçe düğünleri! Son zamanların en gözde düğün temalarından olan açık hava düğünlerinin farklı bir seçeneği bahçe düğünü, az konuk sayısı ve mekanın kolaylıkla bulunma avantajı ile en çok tercih edilen düğün mekanı haline geldi.

 

bahçe düğünü

Bahçe düğünleri için gelinlik modelleri

Eğer bu yıl bir bahçe düğünü yapmaya karar verdiyseniz, bu romantik fikri romantik bir gelinlik modeli ile tamamlamaya ne dersiniz? Bahçe atmosferine uyumlu çiçekli apliklerle bezenmiş tül etekli modeller, cesur gelin adaylarına derin v yakalı uçuş uçuş helen gelinlikler, asla modası geçmeyen kat etekli mini tasarımlar veya fırfırların hareket kazandırdığı şifon gelinlikler bahçe düğünleri için harika seçimler olacaktır. Ayrıca tarlatansız gelinlik modelleri ve madonna yaka gelinlikler de hiç aklınıza gelmemiş tasarımlar arasında olabilir.

 

Bahçe düğün konsepti ve bahçe düğün süslemeleri  nasıl olmalı?

Düğün konseptleri yazımızda bahsettiğimiz birçok konseptin bahçe düğün modeli için uyarlanması mümkündür, açık hava düğünlere en çok uyan rustik ve bohem düğün konseptleri ise hayalinizdeki düğün bahçesini yaratmanıza olanak tanıyabilir. Seçtiğiniz konsepte uygun bahçe düğünü süsleme adımı, özelleştirilebilir birçok seçeneğe sahiptir. Belki kendi bahçenizde, belki komşunuzun bahçesinde belki de kiraladığınız bir bahçe düğün salonunda düğün yapacak olabilirsiniz. Belirlediğiniz düğün mevsiminize uygun çiçek aranjmanları, ledli bahçe düğün aydınlatma alternatifleri, rustik görünüme eşlik edecek ahşap sandalyeler bahçe düğünleri için mükemmel seçenekler olabilir.

 

Bahçe Düğünü İçin İpuçları

Bahçe düğünü için saç ve makyaj önerileri

Sadeliğin ön planda olacağı bu küçük çaplı düğün modeli, abartılı gelin saçlarından uzak durulması gereken bir seçenek olmaktadır. Salık doğal dalgalı gelin saçları, özgür at kuyrukları veya daha resmi törenlere dağınık helen topuzlar aradığınız modeller olabilir. Açık havada yapılacak bahçe düğünü için güneş ve rüzgar faktörünü göz önünde bulundurarak doğru cilt ve makyaj altı kremleri kullanmalı, doğal bir gelin makyajı yapmalısınız. Şeftali, nar çiçeği, nude dudak parlatıcıları tam da bahçe düğününe göre! Örgü gelin saçları da tam bahçe düğünlerine göre!

 

bahçe düğünü

Bahçe düğün salonu için gelin ayakkabı modelleri

Çimde veya küçük taşlardan oluşan bir zeminde düğün yapmak oldukça zor görünebilir. Ama doğru seçeceğiniz gelin ayakkabınız ile düğün gününüz boyunca rahat etmek sizin elinizde! Dolgu topuk gelin sandaletleri, kısa topuklu bantlı ayakkabı modelleri bahçe düğünü için harikulade tercihler olacaktır.

Günümüz çiftlerinin doğayla iç içe düğün anlayışını gerçeğe dönüştüren bahçe düğünleri, aynı zamanda pandemi sürecinde de en uygun düğün seçeneklerinden biri olmaktadır. Kendi tarzınızı yansıtacağınız ve en önemlisi doğa ile harmanlanmış bir törenle yeni bir hayata başlangıç yapacağınız bahçe düğünü, belki de beklemediğiniz bir deneyime merhaba demenizi sağlayacak.

10 Aralık 22