Düğün hikayesi fotoğrafları, dış mekan düğün fotoğraflarından farklı olarak poz verme kaygısı olmadan, en doğal hallerinizle kuaförde başlayan serüveninizden, geleneksel gelin alma, detaylar ve düğün mekanındaki ilk dansınıza kadar olan en içten anlarınızı kapsayan belgesel tadında karelerdir. 

En özel ve anılarla dolu günlerden biri olan düğün günü, hem hüznün hem de sevincin yaşandığı, hatırlanması istenen hatırladıkça gülümseten hatıralarla dolu bir gündür. Zaman geçtikçe insanoğlunun hafızası düğün gününe dair anıları detaylardan başlayarak siler. Oysa fotoğraf anı ölümsüzleştirir ve unutulmasına müsade etmez. Düğün hikayesi fotoğrafları bu yüzden vardır.

Fotoğraf; doğal hallerin, aşk dolu bakışların, gelin ve damadın heyecanınıdır. İçten bir gülümsemenin, mutluluğun, bazen bir babanın gözyaşlarıdır. Bazen de yalnızca detayların yansımasını bize sunar. Detaylar, gelinliğin kuyruğundaki işlemeler, gelin ayakkabısının altında yazan isimler, gelin çiçeği ve damadın papyonu gibi karelerdir. Fotoğrafçı duygu dolu anları ve hatırlanması istenen detayları yakaladığı zaman ortaya muazzam kareler çıkar.

Düğün hikayesi fotoğrafları

Ssadece düğün günü yaşananları içermeyebilir, fotoğrafçınızla anlaşıp kız isteme, nişan günü ve düğün sonrası ailelerle buluşma anlarının da fotoğraflanmasını talep edebilirsiniz. Düğün hikayesi fotoğraflarınızı, video ile desteklemenizi öneriyoruz. İki kameraman ve iki fotoğrafçıyla çalışırsanız, detayları kaçırmadan daha sorunsuz ilerleyebilirsiniz. Örneğin gelin ve damadın düğün mekanına girişlerinde kameraman ve fotoğrafçı gelin ve damadı görüntülerken, diğer kameraman ve fotoğrafçı, gelinin annesinin gözyaşlarına tanık olur. Düğün hikayesi videosu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, düğün hikayesi yazımızı okuyabilir, düğün hikayesi videosu izleyebilirsiniz.

Hikaye fotoğraflarınız çekilirken, profesyonel fotoğrafçı kendini size görünmez hissettirecektir. Böylece sizde fotoğraflarınız çekilirken objektifi unutup, doğal davranışlar sergileyeceksiniz. Zaten düğün gününün stresinden fotoğraflarınızın çekildiği bazen aklınıza gelmeyecek bile; çünkü siz o an saçınızın nasıl olacağını, gelinlikle nasıl yürüyeceğinizi ve ilk dansınızı düşünüyor olacaksınız. Siz yine de kamerayı tamamen unutup kendi kabuğunuza çekilmeyin, ara sıra objektife bakıp gülümsemek ya da mimik yapmak da düğün hikayesi fotoğraflarınıza renk katacaktır.

Düğün hikayesi fotoğraflarının çekimi bittiğinde, fotoğrafçı çekilen hikaye fotoğraflarına retouch ve photoshop uygulayarak en kusursuz hali ile size teslim edecektir. Düğün hikayesi fotoğrafları sadece o gün çekilen ve bir daha tekrarı olamayacak fotoğraflardır; bu yüzden düğün hikayesi fotoğrafları çeken kişinin eksiksiz ekipmana sahip, profesyonel bir fotoğrafçı olduğundan emin olun. Düğün hikaye fotoğrafçınızın daha önce çekmiş olduğu hikaye fotoğraflarını inceleyip karar verebilirsiniz.

10 Aralık 22