Elbette her genç kızın hayalinde muhakkak bir düğün konsepti ve bu konsepte uygun bir gelinlik modeli vardır. Düğün konseptine göre gelinlik modelleri yine sizin belirleyeceğiniz düğün konsepti ve mekanıyla uyumlu olması dikkat etmeniz gereken önemli kriterlerden biri olacaktır. Bir günlüğüne gelin olmak ‘’prenses’’ olmakla eş değer.

Evlilik öncesi süreçlerinden şüphesiz gelinler için  en önemli olanlarından bir tanesi de düğün mekanı ve konseptinin seçimidir. İşte düğün konseptine göre gelinlik modelleri…

Eğer hayalinizdeki gibi bir gelinlik ve düğün konsepti  sahibi olmak ve bu özel gününüzde prensesler gibi görünmek isteyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut. Dilerseniz bu hususları beraber Alisse nuerA Gelinliğin sizin için  hazırladığı yazımızda inceleyelim. 

Otel Düğünü

Otel düğünleri genellikle çokça ışıltılı, şık, ihtişamlı düğün konseptine sahip oluyor. Bu nedenle sizin seçeceğiniz gelinlik modeli de oldukça ağır, gösterişli, göz alıcı fakat bir o kadarda asil olmalı. Bu sebeple seçiminizi uzun kuyruklu, prenses – kontes model gelinliklerden yana kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uzun duvaklar, gösterişli topuzlar son derece büyük taşlı taçlarla ve yine minik taşlarla süslenmiş gelin çiçeğiyle gelinliğinizi ve düğün konseptinizi tamamlayabilirsiniz. Düğün konseptine göre gelinlik modelleri için yazımızı okumaya devam edin.

Kır Düğünü

Kır düğünü konsepti için ise tercihinizi uçuş uçuş eteklerden, ipek, şifon, tül, organze gibi daha hareketli olan kumaşlardan yana kullanmanız hem çimler üzerinde yürümenizde aynı zamanda tüm gece rahat hareket etmeniz açısından yardımcı olacaktır. Özellikle ince ve zarif dantel desenleri veya tül gibi kullanılan detaylar sizi  gün boyu adeta prensesler gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Daha düz kesim, yarım balık, vintage veya helen tarzı modelleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Aksesuar olarak ise tül duvak ile beraber taşlı gelin tacı yerine minik çiçeklerden yapılmış el yapımı taçları salaş örgü, doğal maşa saç modelleriyle beraber  sahil düğün konseptinize uygun olarak  tamamlayabilirsiniz.

Sahil Düğünü – Havuz Başı Düğünü

Düğün konseptine göre gelinlik modelleri adlı yazımızın diğer bir maddesi sahil düğünü havuz başı düğünü konseptidir. Sade fakat şık bir sahil düğünü veya havuz başı düğünü konsepti hayal edebilirsiniz. O zaman da sizin için spagetti askılı, şifon veya tül kumaştan zarif dantelli yarım balık, A kesim, vintage, üç boyutlu gelinlik modellerini önerebiliriz. Aynı zamanda taşlı, kabarık, uzun kuyruklu, abartılı modellerden uzak durmanızı tavsiye edeceğiz. Nitekim taşlı ve kabarık bir gelinlik modeli kumsalda veya havuz başında rahat hareket etmenizi engelleyecektir.

Restaurant Düğünü

Restaurant düğünleri diğer düğün konseptleri arasında daha çok küçük bir davet havasında geçtiği için daha düz kesim sade, gösterişten uzak fakat bir o kadar da şık, dantelli kayık yaka veya (v) yaka detaylı modellerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Tekne Düğünü

Tekne düğünleri genellikle sabit bir mekan olmadığı için gelinlik seçiminizde bu doğrultuda sizin için bir nebze daha kolay olacaktır. Size önerebileceğimiz tüm gece boyunca hareketinizi kısıtlamayacak düz kesim veya mini model gelinlikleri tercih etmeniz  ayrıca tarlatansız modellerden yana seçiminizi kullanırsanız adımlarınızı kolaylaştırmak açısından size yardımcı olacaktır . Kesinlikle hafif,şifon veya tül kumaşları tercih etmelisiniz. Artık düğün konseptine göre gelinlik modelleri seçiminde daha dikkatli olarak, konsepte uygun olmayan gelinlik tercih etmeyeceksiniz.

10 Aralık 22