Abiye elbise giymek, sadece düğünlere ve partilere özgü bir alışkanlık değildir. Sade abiye modelleri daha az konuk ağırlayan davetlere uygunken, büyüleyici bir balo kıyafeti giymek büyük davetler için güzel bir seçenek olacaktır. Abiye elbise modelleri seçerken davet mekanının yanı sıra, abiye seçiminde etkili olacak bir çok unsur vardır. Hava faktörü, saat aralığı veya vücut tipiniz abiye çeşitleri arasında seçiminizi daraltacak en önemli noktalardandır. İşte özel günlerde gece kıyafetleri seçmek için abiye rehberi …

Abiye Çeşitleri

İster büyük bir salona davetli olalım, ister basit bir kokteyl alanına… Abiye modelleri arasından mekanınıza en uygun seçimi yapmak için hem mekanı, hem davet konseptini, hem de ne tür bir davete hazırlandığınızı göz önüne almalısınız. Abiyeler davet türüne göre dört farklı kategoriye ayrılmaktadır. İşte özel günlerde kullanmanız için her kadının tercih edeceği gece elbiseleri !

  • Kokteyl için modern abiye modelleri: Diğer davet türlerine göre daha mütevazi olan ve az konuğu ağırlayan kokteyller, sade ve modern abiye modelleri giymek için harika davetlerdir. Özellikle kısa abiye elbise seçenekleri kokteyl tipinde davetlere yakışacaktır. Elbette bu aşamada sadece küçük bir nikah kokteyli aklınıza gelmemeli! Özel bir davet, iş yemeği , ilk randevu gecesi, şık bir restoranda yemek veya küçük bir kutlama da kokteyl tipi abiyelerin giyilmesi için uygundur. Bu tarz minimal günler için siyah abiye elbise kadınların en çok tercih ettiği seçenektir. Fakat trendlerin her geçen yıl değişmesi ile birlikte pantolonlu veya tulum maskülen takımlar da kokteyl gece kıyafetleri arasına dahil oldu.
  • Klasik abiye elbise modelleri : Özel davetlerin gözdesi klasik abiyeler genellikle yere kadar uzanan maxi boylarda ya da midi boylarda tercih edilmektedir. Bu tarz bir abiye seçiminde davetinizin herhangi bir kuralı olup olmadığını dikkate alarak doğru abiyeyi seçmelisiniz. İster büyük beden abiye elbise seçecek olun, ister kapalı abiyeler bakıyor olun, her vücuda ve tarza hitap eden abiyeler bulmanız mümkün! Büyük partiler, mezuniyetler, nişan törenleri veya düğün için elbiseler şık aksesuarlarla da süslenmeye çok müsait parçalardır.
  • Balo abiye elbiseleri : Büyüleyici bir balo elbisesinin kullanım alanları oldukça kısıtlıdır. Klasik abiye çeşitleri daha gösterişsiz modeller olurken, balo elbiseleri kendini belli eden özel tasarım modellerdir. Kabarık eteklerden oluşacağı gibi tamamı taştan oluşan balo kıyafetleri de özel galalar için harika seçeneklerdir. Sosyetik bir davete, galaya, ihtişamlı bir düğüne katılırken giyebileceğiniz balo tipi abiyeler ile masalsı hissedebilirsiniz.

Uzunluklarına Göre Abiye Modelleri

  • Uzun abiye elbiseler: Boyları omuz hizasından yerlere kadar uzanan, bazen kuyruklu bazen ise derin yırtmaçlı bu abiye çeşidi, genellikle balık model tercih edilmektedir. Düğün abiye modelleri arasında olmakla birlikte çok özel davetlerde de kullanılmaktadır. Açık havalar için bohem abiyeler, tarihi mekanlar için pelerinli abiye gibi asil tasarımları, uzun abiyelerde bulabilirsiniz.
  • Midi abiye elbise modelleri :Midi abiye modelleri hem kalem etek hem de çan etek şeklinde kullanılabilirler. Özellikle kum saati vücut tipine sahip kadınların sıklıkla tercih ettiği kalem etek midi abiyeler, hem daha ince hem de romantik bir görünüm sunarlar. Midi abiyelerin kullanım alanları ise; kokteyller, özel davetler, iş yemekleri, mütevazi düğünler, nişan törenleri 
  • Mini abiye modelleri : Her kadının hayatından bir kez olsun giydiği mini abiyeler, farklı kumaş ve desenden üretilmiş seçenekleriyle uzun ve midi modellere bile meydan okuyor. Özellikle mezuniyet törenleri, büyük doğum günü partileri, yılbaşı kutlamaları gibi eğlenceli davetlerde tercih edilen mini abiyeleri giyerken ayakkabı ve aksesuar seçimini de özenle yapmalısınız.

Abiye modelleri her davete uygun şık, vintage, romantik veya bohem tarzlarda tasarlanabilirler. Özel davetlerde sizi en güzel görünüme sokacak Alisse nuerA abiye elbise modelleri ile gözler hep üstünüzde olacak. Yine abiye çeşitleri arasından seçim yaparken tarzınızı ve vücut tipinizi ön plana alarak içinde kendiniz gibi hissettiğiniz abiyeyi bulmaya özen göstermelisiniz. İster hazır ister özel dikim abiye seçecek olun, en iyi seçim tamamen sizin tercihinizdir.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.