Gelinlik seçimi yapmak karmaşık ve uzun soluklu bir süreç gibi görünse de, bunu vücut tipinize göre filtreleyerek daha az serüvensiz bir hale getirebilirsiniz. Hayalinizdeki gelinlik modelini vücut tipinize uyarlamak aslında oldukça eğlenceli bir süreçtir. Özellikle vücut tipiniz armutsa! Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının, vücut tipine göre gelinlik modelleri için onlarca farklı alternatifi bulunmaktadır. Vücut tipinize göre gelinlik seçiminden önce, vücudunuzu iyi tanımalı ve hangi bölgelerinizin sizin için avantaj olabileceğini bilmelisiniz. Armut vücut tipinin en belirgin iki özelliği; dar omuzlar ve omuzlara nazaran geniş kalçalardır. Merak etmeyin, ince belinizin sizi en iyi şekilde göstermesini sağlayacak ve bunu ön plana çıkarmak için çabalayacağız. İşte armut vücut tipine göre gelinlik modelleri …

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Armut vücut tipine göre gelinlik eteği nasıl olmalıdır?

Kalçanızı gizlemek ve üst bedenle alt bedenin orantısını sağlamak için armut vücut tipi gelinlik modellerinin etek formu, a kesim ve prenses olmalıdır. Özellikle a kesim etekler, aşağıya doğru doğal bir biçimde dökülen kumaşlarla hazırlandığında, armut vücut tipi için harika bir seçeneğe dönüşmektedir. A kesim etek formuna yakın hazırlanan Helen modeller de oldukça iyi durabilir. Armut tipi gelinlik modellerinde denge çok önemlidir. Etekte çok fazla detaya kaçmamak ve genellikle vurguyu üst bedene çekmek gerekir.

Armut Vücut Tipine Göre Gelinlik Modelleri

Omuz açık veya derin v yaka gelinlikler armut tipi vücut gelinlikleri arasında

Omuzlarınızın darlığını göz önünde bulundurursak, dar omuzlarınızı vurgulayan kayık yaka gelinlikler, omuzlarınızı daha geniş gösterecektir. Geniş omuzlar, dikkatleri oraya çekmekle kalmayıp, armut vücut tipi için güzel bir denge yaratırlar. Bunun yanı sıra, derin v yakalı gelinlik modelleri de, dikkatleri üst bedene toplayan ve omuzları geniş gösteren modeller arasındadır.

Pelerin ve portatif aksesuarlar armut tipi gelinlik modelleri için eşsiz bir seçenek!

Armut vücut tipine göre gelinlik arayan bir gelin adayı olarak, üst kısmınızı vurgulamanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Özel dikim gelinlik modellerinde, bunu yapmanın en iyi yolu portatif aksesuarlardır. İster omuzlardan dökülen bir pelerin, ister portatif boyun aksesuarları, ister taşlı bir yaka hattı! Bu detaylar üst kısmınızı daha da ön plana çıkararak dikkatleri gelinliğin eteğinden çekecektir. Burada unutmamanız gereken detay ise, kullanacağınız aplike ve işlemelerin sadece bedende ve aksesuarlarda kalması… Tepeden tırnağa taşlı ve boncuklu bir görünüm, ne yazık ki armut vücut tipli gelin adayları için uygun değil.

Farklı görünmek istiyorsanız asimetrik yaka veya tek omuz tercih edebilirsiniz.

Omuzlarınızı vurgulayacak ve klasikten uzak bir seçenek olan tek omuz gelinlik modelleri, armut vücut tipine sahip gelinler için iyi bir alternatif! Bunun gibi asimetrik yakalar da, alt bedeni daha geniş armut tipli gelinler için, dengeli bir görünüm oluşturarak, hacimli bir omuz çizgisi yaratır. ’nın armut tipine göre gelinlik modellerini daha yakından deneyimlemek için, ister online olarak isterseniz de telefonla mağazalarımızdan randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.