Vücut tipine göre gelinlik seçimi yapmak, vücudunuzu en güzel biçimde göstermeniz için gereklidir.   Oranlarınızı doğru dengelemek ve güzel kısımlarınızı ön plana çıkarmak ancak doğru gelinlik modeli seçimi ile mümkündür. Elma vücut tipi, genel olarak ince bacak ve kalça bölgesinin yanı sıra dolgun bir üst bedeni ifade eder. Alt bedene göre daha kalın görünen üst beden, elma vücut tipini armut vücut tipinden ayıran en önemli özelliktir. Elma vücut tipine sahip bir gelin adayı olarak, düğün gününüz için muhteşem bir gelinlik modeli arayışında olduğunuzu biliyoruz. Birçok insan, elma vücut tipi denildiğinde balık etli bir görünüm düşünür; fakat bu vücut tipine sahip biri, zayıf ama geniş bir bele sahip olabilir. İşte Alisse nuerA’nın elma vücut tipine göre gelinlik modelleri …

V yaka modeller elma vücut tipi için yaratılmış!

Elma vücut tipindeki gelin adaylarının ortak noktası yuvarlak bir bel hattına sahip olmalarıdır. Bu yüzden ön plana çıkarmak istediğiniz bölge, karın çevrenizin üstü olmalıdır. Yüz, boyun ve göğüs hizasını vurgulayan derin v yaka kullanarak, geniş bel çevrenizi gizleyebilirsiniz. Biraz dekolteli seçim yapmanın, bel çevresini daha ince göstereceği aşikar!

Yüksek bel çizgisi olan modelleri seçin.

Gelinlikteki bel çizgisinin, doğal bel çizginizin hizasında olması yerine, belinizin en ince yerinde olması sizin için doğru nokta! Bu bölge genellikle göğüsün hemen altı olup, daha ince bir bel oyuntusu yaratır. Eğer elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, özel dikim bir gelinlik tercih etmeniz, bel çizginizi doğru hizalamada büyük rol oynayacaktır.

Korsajlı gelinlik modelleri ve detaylı etekler elma vücut tipine göre gelinlik modelleri arasında!

Kol ve bacaklarınızdaki inceliğe, ince bel bölgeniz de eşlik etsin istiyorsanız, trendler arasında olan korsajlı gelinlikler aradığınız seçenek olabilir. Kendinden korseye sahip ve belinize fark yaratan bir kıvrım verecek bu tasarımlar, biraz sıkı bir düğün geçirecek olsanız da, büyüleyici bir görünüm kazandıracaklar. Aynı zamanda bu korsaja eşlik edecek etekteki işleme detayları da, hacimli bir etki yaratarak üst bedeninizin daha küçük görünmesini sağlayacak.

Beli ince göstermek için aplike ayrıntıları

Üst bedeninizi incelterek vurgulayacak diğer bir detay, belde kullanılan dantel aplikeler veya kumaş detaylarıdır. Büyük gününüzde en iyi görünüme sahip olmanız için, yumuşak dantel motifleri, bel bölgenizde ince bir ilüzyon yaratırken, aynı zamanda gelinliğinize romantik bir hava katar.

Elma vücut tipinde kol tipi!

Gelinlik seçiminizi yaparken eğer kalın kollara sahipseniz kolları kamufle eden modeller tercih etmenizi öneririz. Eğer ince kollarınız varsa bunu bir avantaja dönüştürebilirsiniz. Bu yüzden gelinlik kolları seçiminde özgürsünüz! İster askılı, ister düşük kol gelinlik, ister uzun dantel kollar…

Elma vücut tipine göre gelinlik seçimi : Sade yırtmaçlı gelinlik modelleri

Üst bedeniniz ne kadar kalın olursa olsun, incecik bacaklara sahip olmak elma vücut tipindeki  gelinlerin en büyük artısı! Bel çizginizden aşağı doğru yumuşak akan bir etek tipine, mütevazi bir yırtmaç çok yakışacak olup, vurguyu bel bölgenizden çekecektir. Seçeceğiniz kumaş tipinin sade olmasına ve gelinlik modelinizde fazla ayrıntıya yer vermemenizi tavsiye ediyoruz. Tüllerle yapılan minimal ayrıntılar gelinliğinizin tarzını belirleyen detaylar olabilir. Ama üç boyutlu dantel gibi geniş bir görünüm veren kumaşlar sizi olduğunuzdan daha kalın bir siluete sokacaktır.

Elma vücut tipleri için balık etek

Düğününde balık bir gelinlik modeli giymek istiyorsanız, Alisse nuerA elma vücut tipine göre gelinlik modelleri arasından aradığınızı bulabilirsiniz. En özel gününüz için elbette hayalinizdeki tasarıma ulaşmak istiyorsunuz! Balık eteklerde en kritik kısım, yine bel çizgisinin doğru konumlandırılmasıdır. Korsajlı ve bel çizgisi yüksek bir balık gelinlik tam da sizin için tasarlanmış olabilir.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.