Hangi burca hangi gelinlik en iyi yakışacağını karar verirken karakterimizi davranışlarımızı, dönemsel ruh halimizi doğrudan etkileyen gezegenlerin hareketi acaba gelinlik tercihimize nasıl dokunuyor? Burçlara göre gelinlik seçimi bazı insanlar için oldukça önemlidir. Tavsiyem güneş burcu gelinliğinizi okuduktan sonra yükselen burcu gelinliğinize ve ay burcu gelinliğinize de bir göz atmanız. Burçlara göre gelinlikler rehberimiz bir gelinin, gelinlik alışverişinde imdadına koşabilir.

Burçlara göre gelinlik seçimi nasıl yapılmalıdır?

Yengeç burcu gelinliği

Yengeç kadını, rahatlıktan ve sadelikten hoşlanır. Etekleri uçuş uçuş görünen onların tarzına çok uygundur. Hassas ve romantik ruhları,  dantel ve tülün zarafetiyle birleşince hayallerindeki “en güzel gelin” oluverirler. Bu da yengeç burcu gelinlik modelleri arasında vintage, retro veya daha rustik seçimler yapabileceğine işarettir.

İkizler burcu gelinliği

İkizler kadını, her zaman olduğu gibi gelinlik seçimi yaparken de zorlanır. Genel olarak abartıdan uzak, zarif, dantelli ve üç boyutlu olan çiçek modellerini beğenir. Ama ruh haline göre birden taşlı bir gelinliğe de yönelebilir. Hangi gelinliği seçmiş olursa olsun mağazadan çıkarken aklında hep “Acaba!..” olur. Alisse nuerA mağazalarında ikizler burcu gelinlik modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Boğa burcu gelinliği

Toprak grubunun naif ve güzel boğa kadını görüntüsüne düşündür. Bu nedenle günlük hayatta çoğunlukla spor giyinmeyi tercih etseler de boğa burcu gelinlik modelleri seçimlerinde güzelliklerini ön plana çıkarmayı severler. Onlara göre en güzel gelinlikler sırt veya göğüs dekoltesi olan gelinliklerdir. Böylece kadınsı görüntüsünden taviz vermez. Burçlara göre gelinlik seçiminde boğanın güzel görünmek istemesi, gelinliğinin oldukça araştırılacak olacağını belirtir.

Burçlara Göre Gelinlikler

Koç burcu gelinliği, koç burcu gelinlik modeller

Ateş grubunun çarpıcı ve gözde olmayı seven kadını koç, gelinlik seçiminde iddiayı ve rahatlığı bir arada ister. Çünkü onun çarpıcılığı sadece görüntüsünden değil hareketlerinden ve süzülerek arz-ı endam edişinden gelir. Dolayısıyla düğün gününde hem en güzel gelinliği giymek hem de onunla özgürce dans etmek hayalidir. Salona girerken çok kabarık bir prenses gelinlikle geceye başlayıp ilerleyen saatlerde hareketini kısıtlamayacak yarım balık bir gelinlikle düğüne son noktayı koyabilir.

Yay burcu gelinliği

İşte gösterişi seven bir burç daha. Uzun duvaklar,  uzun kuyruklar,  yay kadınının ilgisini çeker fakat bu düğünün sonuna kadar sürmez. Alternatif olarak bir de kısa bir gelinlik diktirebilir veya eteği çıkarılabilen bir gelinlik, gecenin ilerleyen saatlerinde beyaz bir elbiseye dönüşebilir. Böylece hem ihtişamlı bir gelinlikten hevesini alır hem de özgür ruhunu yansıtabilir. Burçlara göre gelinlik tercihinde, yay burcunun özellikleri ön plana çıkmaktadır. Yani yay burcu gelinlik modelleri kategorisine daha yaratıcı seçeneklerin girdiğini söylemeliyiz.

Akrep burcu gelinliği

Her konuda olduğu gibi gelinlik konusunda da oldukça planlıdır. Bu sayede düğün mekanının süslemesiyle uyum içinde bir gelinlik diktirebilir. Nasıl olsa akrep kadını için her ayrıntı önceden bellidir. Akrep burcu gelinlik modelleri kategorisinde, prenses model gelinlikler onlar için idealdir. “Gelin dediğin soft ve masum görünmeli.” fikrine katılmaz ve her daim şuh olmayı sever. Bu nedenle derin göğüs veya sırt dekoltelerini gelinlik tasarımına ekletmeyi unutmaz.

Terazi burcu gelinliği

Romantik terazi kadını, yıllarca düğün gününü bekler. Bu nedenle burçlara göre gelinlikler konusunda karar vermesi zor olmayacaktır. Kabarık ve dantelli gelinlikler onun hayallerini süsler. Senin burcuna göre gelinlik apoletler,  kollardan sarkan zilbirler ve biraz da ışıltılı olmalı… Uzun bir duvağın üzerine takacağı gösterişli taşlara sahip büyük tacını da taktığında terazi kadını düğüne hazır. Terazi burcu gelinlik modelleri için ihtişamdan kendini göstermesini bekleyeceğiz.

Başak burcu gelinliği

Sade ve cool görünmeyi seven başak kadını,  tercihini özel tasarım gelinlikten yana kullanacaktır. Gelinlikte kullanılacak olan kumaşın yapısını, kalitesini bizzat kontrol edecektir çünkü bu aradığı en temel özelliktir. Asil,  abartısız,  kuğu gibi bir gelin olmak tam olarak başak kadınının tarzıdır. Başak burcu gelinlik modelleri modern bir tarza hitap edip, kendinden söz ettiren modeller olacaktır.

Aslan burcu gelinliği, aslan burcu gelinlik modelleri

Bir balonun prensesi olmayı hayal eden asla burcu kadını için gelinlik seçimindeki en önemli kriter iddialı olmasıdır. Bunu sadece kabarık,  taşlı gelinliklerle değil sade ama farklı bir gelinlik tasarımıyla da sağlayabilirler. Önemli olan düğün mekanına girdiği anda herkesin hayranlıkla onu incelemesidir. Burçlara göre gelinlik seçiminde aslanın liderlik karakteri, gelinlik konusunda sadece kendi fikrini önemseyeceğini gösterir.

Burçların Gelinlikleri

Kova burcu gelinliği

Haute couture gelinlikleri en çok tercih eden burçlardandır kova kadını. Farklı olmak onun için en temel prensiptir. Gelinlikte geleneksel çizgilerden hoşlanır. Bazen bir Yunan tanrıçası bazen bir Fransız hanımefendisi olmayı isteyebilir. Korsajlı ve kabarık modeller ilgisini çekebileceği gibi eğer bir kır düğünü yapacaksa uçuşan etekleri  olan vintage bir gelinlik de tercih edebilir.

Oğlak burcu gelinlik modelleri

Son dönemin modası olan Hint işi bedenlikler oğlak kadınları için biçilmiş kaftan. Oğlak burcu gelinliği tabi muhakkak üzeri el işçiliğiyle bolca süslenmeli. Çünkü oğlak kadını kendini kraliçe gibi hissetmeyi sever ve bu sebeple de mümkün olduğunca asil bir şıklık yakalamak ister. Bunu modernize ederek uygulamak da haute couture firmaların yeteneğine kalıyor.

Balık burcu gelinliği

Balık kadını duygusal, romantik ve hayalcidir. Gelinliğinde kullanabileceği pastel tonlarda çiçeklerden, kurdelelerden hoşlanır.  Zarif bir balık model gelinliğin üzerine serpiştirilmiş üç boyutlu dantel onun tarzını tamamlayacaktır. Balık burcu gelinlik modelleri ile beraber kullanacağınız doğal çiçeklerden yapılmış taç ve el buketleri de tam balık kadınına göre. Burçlara göre gelinlik seçimi yaparken balıktaki en önemli unsur doğallıktır.

Burçlara göre gelinlikler rehberimiz, karakter analizine göre, o karakterin nasıl bir tarza sahip olduğunu ortaya dökerek doğru gelinliği bulmayı amaçlamaktadır. Sende harika bir gelin olmak için burçlara göre gelinlik seçimi yaptığına göre şimdi sırada diğer aşamalar var.  İşte size ilham olacak diğer yazılarımız; En Güzel Gelin Saçı Modeliyle Göz Kamaştırın, Düğün Mekanına Göre Gelin Makyajı  

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.