Dikdörtgen vücut tipine sahip bir gelin adayı olarak, düğün gününüz için düşlediğiniz gelinliği bulma yolundaysanız, size ilham verici ve doğru yönlendirici bir rehber hayat kurtarıcı olabilir.  Vücut tipine göre gelinlik seçimi oldukça kolay gibi görünse de, bazı vücut tipleri buna dahil değildir. Dikdörtgen/düz vücut tipi; göğüs, kalça ve belin yakın ölçülerde olduğu tıpkı bir dikdörtgen görünümüne sahip vücut tipi anlamına gelmektedir. Bu da dikdörtgen vücut tipi gelinlik seçimi için, belirgin hatlar yaratacak gelinliği bulmayı ifade eder. İşte Alisse nuerA’nın dikdörtgen vücut tipine göre gelinlik modelleri ….

 Dikdörtgen vücut tipi gelinlik : Vücudunuzu hatlı gösterecek seçenekleri tercih edin.

Gelinlik seçimi yaparken, sizi daha hatlı bir görünüme sokacak ve bu hatları vurgulayacak modeller, vücut tipinizi dikdörtgenden uzaklaştırarak, kum saati görünümüne yakınlaştırabilir. Dikdörtgen vücut tipi gelinlik seçimi yaparken,  ince bir bel görünümü için, omuz ve etekte hacimli görünümler elde etmeliler. Özellikle kalp yakalı gelinlik modelleri ve omuz detaylı gelinlikler omuzdan  bele doğru kıvrımlı bir hat elde etmenin en kısa yoludur.

Aksesuarlara yer verin ve gelinliğinizdeki detayları arka plana atmayın

Daha kıvrımlı bir bel oluşturmak için gelinliğinizde kemer kullanmaktan çekinmeyin. Kullanacağınız kemer, tıpkı bir kum saati vücut tipi gibi sizi hatlı bir şekle sokacaktır. Dikdörtgen vücut tipine göre gelinlik modeli seçerken, asimetrik ve vatkalı omuzları tercih edebilirsiniz.  Böylece omuzlarınız belinize kıyasla daha da geniş duracak ve ince bir bel izlenimi verecektir.

Dikdörtgen vücuda göre gelinlik nasıl yaka tipine sahip olmalıdır?

Dikdörtgen bir vücudunuz olup, büyük veya  küçük göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu, düz vücut tipinin yaka seçimini etkileyen en önemli kriterlerden biridir. Eğer küçük göğüslere sahipseniz hakim yaka ve kare yaka; büyük göğüslere sahipseniz düşük kalp yaka veya madonna yaka size çok yakışacaktır.

Dikdörtgen vücut tipine göre modelleri nasıl bir etek kesimine sahip olmalıdır?

Hatlı bir vücut yaratmak asıl amacımız olduğuna göre, gelinlik seçiminizde etekte hacim yaratmaktan çekinmeyin. Kabarık prenses etekler ve a kesim gelinlikler sizin için harikulade seçenekler. .. Üstelik bir kış geliniyseniz! Gelinlik eteğine daha da hacim kazandırmak için rahatlıkla katman ve fırfırlardan yararlanabilirsiniz. Unutmayın, düz / dikdörtgen vücut tipine göre gelinlik seçerken hiç olmadık kıvrımlar yaratabilirsiniz. Bu, eteğe bağlanan bir kuşakla bile sağlanabilir. Prenses ve a kesim gibi kabarık etek modelleri, sizi dümdüz vücut tipinizden uzaklaştıracak ve size daha feminen bir görünüm kazandıracak.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.