Gelin saçı modelinizi düşündünüz mü? Gelinliğinizle bir uyum içinde olan aksesuarlarınızın yanına birde o aksesuarlara çok yakışacak gelin saçı modelleri sizi istediğiniz görünüme kavuşturacaktır.

Gelin saçı modelleri denilince akla ilk topuzlar gelir.

Sıkı Topuz

İlk gelin saçı modelimiz yüz hatlarını ön plana çıkarmak isteyenler için sıkı topuz yerinde bir seçim olacaktır. Bu modeli ister tepede yaptırıp bir balerin zarafetine bürünebilir, isterseniz de ensede toplatarak elegan bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sıkı topuzlar, sırt dekolteli gelinliklerle mükemmel bir uyum sağlayacaktır. Gelin saçı modelleri sadece bununla sınırlı kalmıyor elbette…

Dağınık Topuz 

Gelinliğinizin omuz veya sırtında ortaya çıkarmak istediğiniz detaylar var fakat toplu saçtan çok hoşlanmıyorsanız dağınık topuz sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Hafif kabartılmış ve dalgalandırılmış saçlarınız gelişi güzel toplanarak doğal bir görünüm elde edilebilir. Topuzunuza yerleştirilecek kır çiçekleri ile kır düğününe, taşlı tokalarla ise saraylara layık bir gelin saçı modeline kavuşabilirsiniz.

 

Doğal Dalgalar

Sıradaki gelin saçı modeli vücudunu saran bir balık gelinlik giyecekler için. İlgiyi dağıtmamakta fayda var. Saçlarınıza uygulatacağınız kalın ve doğal dalgalar içinde mükemmel görünebilirsiniz. Düğününüzü yapacağınız mekana göre eklenecek saç aksesuarlarıyla da son dokunuşu yaptığınızda, işte hazırsınız.

Helenistik Örgüler 

Son zamanların modası vintage gelinliklerle en uyumlu modellerden biri helenistik tarzda bohem örgüler. Örgülerin arasına serpiştirilmiş doğal çiçekler veya çiçekli taçlar sizi baharın kraliçesi görünümüne kavuşturabilir. Doğal görünmeyi seven gelinleri mutlu edecek gelin saçı modellerinin başında geliyor diyebiliriz.

Kısa Saçlılar İçin Gelin Saçı Modeli

Kısa saçlılar için de birçok gelin saçı modeli mevcuttur. Artık kuaförler yapay takılan saçlarla bu sorunu ortadan kaldırmaktadırlar. Aynı zamanda saçlarına topuz yaptırmak istemeyenlerde mevcuttur. Böyle bir durumda, derin ve volümlü dalgalar oldukça doğru bir seçim olacaktır. Aynı zamanda saçlarınız inceyse ve sönük ise ek saçlar takarak, saçlarınızı biraz gürleştirip, küçük ve şık bir aksesuarla tamamlayıp, tamamen düz bir şekilde saçlarınızı kullanabilirsiniz.

Ya da tüm bunları es geçip ünlülerin gelin saçı modellerinden ilham alabilirsiniz. Bu modeller tek başlarına size istediğiniz havayı vermeyebilir. Bu saçları uygun aksesuarlarla tamamlamanız gerekmektedir. Ve bu aksesuarlardan en bilineni taçlardır. 

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.