Gelin görünümünüze salaş ve romantik bir görünüm kazandırmanın en kolay yollarından biri, gelin saçınızda değişikliğe gitmektir. Bir gelin olarak bohem bir duruş, salaş bir tarz veya dramatik bir görünüm istiyor olabilirsiniz. Son yılların en çok tercih edilen gelin saç örgüsü modelleri , bahar ve yaz düğünleri için biçilmiş kaftan! Düğününde klasikten uzak bir gelin saçı tercih etmek isteyen gelin adayları için derlediğimiz bu en güzel örgü modelleri yazımız, gelin görünümünüze aşık olmanızı sağlayacak. İşte topuz veya dağınık seçenekleriyle büyüleyici saç örgüleri …

Klasik Saç Örgüsü Modelleri: Fransız veya Balık Sırtı Örgü Modeli

En popüler saç modeli olmaya aday bu seçenekler, zahmetsiz olmalarının yanı sıra birçok düğün konseptine harika ayak uydurmaktadır. Fransız örgüsü, klasik örgü modeli olmakla beraber;  isminden de esinlenildiği gibi, balık sırtına benzeyen diğer seçenek, uzun saç örgü modelleri arasında en çok tercih edilen modeldir. Bunun nedeni ise modelin kendini en iyi şekilde göstermesi için, gerçekten uzun bir saça ihtiyaç duyulmasıdır. Bu saç örgülerine, sıkı yapılarak daha geleneksel bir hava, gevşek yapılarak ise daha bohem bir hava kazandırılmaktadır.

Kraliyetten Esinlenilen Topuz Gelin Saçı Modelleri

Saç örgüsü denildiğinde aklınıza hemen dağınık veya uzun kuyruklu modeller gelmesin! Kraliyetin en çok kullandığı örgülü topuz modelleri, son zamanların dizilerinden de ilham alınarak en çok tercih edilen gelin saç örgü modeli arasında… Gelinliğe eşlik eden alçak saç topuzlarının çevresinden veya içerisinden dizayn edilmiş örgüler, ışıltılı bir saç aksesuarı ile harika bir görünüm yaratıyorlar. Özellikle kısa saç örgü modelleri için harika alternatif olabileceği gibi, kısa saçı sır gibi saklayacak modellerdendir.

Örgü Saç Bandı ve Taç Örgü Modelleri

Helenistik bir tarz için gelin saçı modelinizi yaratıcı taç örgülerinden yana kullanabilirsiniz. Örgülü açık saç modelleri arasında en bohem duruşa sahip olan bu model, birçok saç aksesuarı, çiçek veya bohem dallarla büyüleyici bir görünüm sergilemektedir.  Plaj, kır veya bahçe düğünleri için örgü saç bandından daha güzel bir seçenek, başka ne olabilir ki?

Modern ve Rustik Yandan Örgü Saç Modelleri

Her gelin tarzıyla uyum sağlayacak yandan saç örgüleri, saçınız ister kısa ister uzun olsun, kendini her şekilde gösterecektir. Böyle bir modeli gelin tokasıyla kombinlemek de güzel bir alternatif olurken, aynı zamanda dağınık bırakılmış saçlarla da oldukça havalı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gelin saçı seçenekleri arasında son yıllarda büyük bir yükseliş yaşayan gelin saç örgü modelleri, romantikten  moderne, helenden geleneksele kadar her tarza uyum sağlamaktadır. Artık klasik devasa gelin topuzlarının yerini alan bu doğal saç modelleri, gelin adaylarına basit ama güzel görünmenin farklı bir yolunu sunmaktadır. Eğer düğün konseptiniz için henüz saç modelinizi belirlemediyseniz, birde ünlülerin gelin saçlarından ilham alabilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.