Uzun kuyruklu bir gelinliğin arkasından süzülen gösterişli bir duvak ile düğün alanına giriş yapmak, geçmişten günümüze yansıyan gelenekselleşmiş bir görünüm olmuştur. Çok eski yıllarda gelinlik ile beraber kombinlenen gelin şapkaları ise zamanla popülaritesini yitirmiştir. Günümüzde ise kıyafetten eşyalara her alanda etkisini gösteren vintage konsepti gelinliklere de imzasını atmıştır. Bir çok tasarımda vücut bulan Vintage trendi gelin şapkaları aksesuarlarını, gelinliklerle yeniden bütünleştirmiştir. Gelinliğinize büyüleyici bir görünüm vermenin mükemmel yolu olan bu gelin başlıkları modellerini; esintili, modern ve klasik, hasır ve fötr ile şık seçimler olarak sınıflandırabiliriz.

Vintage esintili gelin başlıkları

Düğün mekanından, düğün dekorlarına ve hatta gelinliğinize kadar, vintage tarza sahip bir düğün planlıyorsanız, gelin başlığı gibi küçük detaylar da bu fikrinizi yansıtabilir. Gelinlerin düğününde veya nikahında “nikah başlığı” olarak tercih ettiği bu vintage gelin şapkaları, aynı zamanda retro bir görünümün de kapılarını aralıyor. Kalem etek formunda gelinlik ve balık gelinlik modelleriyle çok şık duracak bu gelin aksesuarına, sosyal medya mecralarında da sıklıkla rastlayabilirsiniz.

 

Modern ve klasik gelin şapkaları

Gelinliğinizi tamamlamak için şapka seçmeye karar verdiyseniz, modern veya klasik görünümlü gelin şapkası modellerine bakmaya ne dersiniz? Gösterişli ve resmi düğünlere damgasını vuracak bu zarif gelin şapkası seçimlerinizi, gelinliğiniz ya da nikah elbisenizi göz önüne alarak gerçekleştirebilirsiniz.  Ayakkabı ve diğer aksesuarlar arasındaki uyumu unutmayalım tabiki… Yapacağınız düğünün mekanına göre klasik veya modern olarak iki farklı seçeneğiniz mevcut ve her birinin seçenek yelpazesi oldukça geniş! Genellikle fildişi, krem veya gelinliğin renk tonuyla benzer seçildiği gibi, camel ve toprak tonları da bu yıl gelin şapkası modelleri üzerinde sıklıkla kullanılıyor. Düz kesim ve balık modellere çok yakışan bu aksesuar, özgün görünümünüzü tamamlıyor.

Hasır veya fötr gelin şapkası modelleri

Bu senenin en çok tercih edilen gelin başı aksesuarları arasında olan hasır şapkalar, bohem düğününüzün atmosferini daha da arttıracak havalı seçimler olabilirler. Açık hava bir mekanda, salaş bir düğün yapmayı düşünüyorsanız, bu şık ve cesur tarza merhaba deyin! Helen ve bohem gelinlik modellerini, kusursuz bir görünümle tamamlayacak olan bu düğün şapkaları, düğününüzün teması ile de kusursuz bir bütünlük sağlayacaktır. Bu gelin şapkası modelinin popülerleşmesi ile, birbirinden  güzel tasarımlar da mağazalarda yerlerini aldı…Bu şapkalara en uyum sağlayacak ayakkabı modeli ise kovboy çizmeleri !

 

gelin baslıkları

Şık gelin başlığı modelleri

Saçın üzerine kondurulan şık gelin başlıkları, her gelinlik modeline uyum sağlamasıyla, birçok gelin adayı için ideal seçenek olmakta. Gösterişli gelinliğinize benzersiz bir dokunuş olacak, sade gelinliğinize hareket katacak ve düğün temanızla kusursuz bir uyum sağlayacak olan bu gelin aksesuarlarını Alisse nuerA mağazalarında bulabilirsiniz.

Bohem stillerden vintage tarzlara, gösterişli düğünlerden rustik mekanlara kadar her konsepte ayak uydurabilecek mükemmel bir aksesuar alternatifi olan gelin şapkaları ve gelin başlıkları, düğününüzdeki genel görünümü değiştirecek etkili bir detay olabilir. Eğer düğününüzde bir gelin şapkası giymeye karar verdiyseniz, sizlere sunduğumuz bu seçeneklerden, kendi gelinliğinizle uyum içinde olanı tercih edebilirsiniz.

 

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.