Gelinlik modellerinin en önemli unsurlarından biri sadece gelinliğin modeli veya kumaşı değildir. Aynı zamanda gelinlik yakası kısmının size yakışıp yakışmadığıdır. 

Bana en uygun gelinlik yakası nedir diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

BOYUNDAN BAĞLI

V YAKA:  V yaka, en kurtarıcı modellerden biridir. Boyun kısmının daha uzun görünmesini sağlayacağından gelinliğe sade bir zarafet katar. Dantel gelinliklerde; dantel kenarının asimetrik çıkıntıları, V yakadan göğüse doğru taşırılarak diktirilebilir. Böylece romantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha keskin hatlar ve cesur bir görünüm hayal ediyorsanız derin bir V yaka ve saten gelinliklere yönelebilirsiniz.

KAYIK YAKA:  Omzunu daha geniş göstermek isteyen gelinlik yakası tercihi kayık yaka gelinlikler olmalı. Genellikle orta noktaya doğru sivrilerek açılan kayık yaka gelinlikler, göğüslerini geri planda bırakmak isteyen gelinler için doğru tercih olacaktır. Çünkü bu tarz gelinlikler yüksek yakalı oluyor. Gizli bir dekolte olsun isterseniz de dantelden yapılmış kayık yakanın altında, saten bir kalp yaka görüntüsü çok şık duracaktır.

KARE YAKA: Açık bir kare gelinlik yakası büyük kolyelerle kombinlenmiş hali oldukça gösterişli bir görüntü oluşturacaktır. Gerdan bölgesini geniş gösteren kare yaka gelinliklerin açıklığına göğüs büyüklüğüne göre karar vermelisiniz. Abartılı bir dekolte düğün boyunca hareketlerinizi kısıtlayacaktır. Öte yandan doğru tasarlanmış gelinliklerde kare yaka, en rahat ettiren yaka tiplerinin başında gelir. 

STRAPLEZ YAKA: Bilindiği üzere askısız gelinliklere “straplez yaka gelinlikler” diyoruz. Omuzları açıkta bırakan straplez gelinlikler, gösterişli takılar takmak için en uygun model. Eğer küçük şıklıkları seviyorsanız omuzlarda zilbir detayı veya tüllerin uçuştuğu apoletler tam size uygun olacaktır. Eklenip çıkarılabilen ayrıntılar olduğu için, düğünün ilerleyen saatlerinde apoletler çıkarıldığında gelinliğinizi değiştirmişsiniz gibi bir etki yaratacaktır.

BOYUNDAN BAĞLI: Geniş omuzlu gelinlere en çok yakışan modeldir boyundan bağlı gelinlikler. Bu gelinlikte düğünde takılan kolyelerden bir an önce kurtulmanız gerekir. Çünkü yakanın cool görünümünü bozar kolyeler. Boynunuza kadar sarkan zarif küpeler ve büyük taşlı yüzükler sizi saraylı şıklığına kavuşturacaktır. Gelinliğin üst kısmında sadelikten yana olduysanız uçuşan şifon tüllerden vintage bir etek sizi kuğu gibi gösterecek.

10 Aralık 22

Yorumlar

Esma Şehir dedi ki:

Meğer benim gelinliğim kayık yaka olmalıymışş :)

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.