Ev dekorasyon ve döşeme konusu sizin için eziyete dönüşmesin. Her bütçeye uygun öyle güzel ev eşyaları var ki… Ev dekorasyon konusunda fikir edinmek için yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Böylece zevkinize uyan  tasarımları bütçenize de uydurarak içinize sinen, sıcacık bir yuva kurabilirsiniz.

İsteğinize uygun ama aynı zamanda çağa ayak uyduran bir dekorasyon herkesin beğeneceği bir unsurdur.

Modern

Modern dünyanın hızı, dağınıklığı ve yoruculuğu; özellikle genç çiftleri sade ve şık ev dekorasyonlarına yöneltiyor. Bu tarz evlerde her şey kullanışlı olmak durumunda çünkü kalabalığa ve işlevsiz dekorlara yer yok. Günümüzde dairelerin oldukça küçük tasarlandığını da düşünürsek işlevsellik daha fazla önem arz ediyor.

Koltuklarda kullanışlı mat ve kumaşlar göze çarpıyor. Zevkinize göre keskin ve yumuşak hatlar tercih edebilirsiniz. Böylece eviniz için dekorasyon birazcık daha isteğinize uygun düzenlenmiş olur.

Yemek masasının olduğu bölümü farklılaştırmak için modern duvar süslemelerinden faydalanabilirsiniz. Tabi ki uygulayacağınız materyaller yemek masanız ve odanın ambiyansıyla uyum içinde olmalı.

Kütüphane, bir evi derinleştiren en önemli köşedir. Asimetrik, metal veya renkli tasarımla; yüzyılların geleneğini ve birikimini, modernize ederek evinize uyarlayıp sergileyebilirsiniz.

Soğuk çizgilerin hakim olduğu modern mutfaklar, kullanışlı ve oldukça şık görünüyor.

Evi tamamlayan en önemli unsurlardan biri de tabi ki ışıklandırma. Dekorasyon esnasında spor çizgilerin hakim olduğu modern avizelere bayılacaksınız.

bağbozumu

Eskiyi ve yeniyi harmanlamayı sevenlerin tercihi olan vintage dekorasyonun, sımsıcak bir yuva görüntüsüne kavuşturduğunu söyleyebiliriz. Toprak tonları, pastel pembe, yeşil, sarı ve beyaz renkler ağırlıklı olarak kullanılıyor. Böylece evinizin huzur veren bir havası oluyor. Romantik, sade ve şık bir ev hayal ediyorsanız vintage modelleri incelemeye başlayabiliriz.

Vintage tarzda koltukların küçük ve sevimli bir görüntüsü olur. Dekorasyon için çiçek desenleri ve danteller oldukça sık kullanılır. Bu sıcak görüntü, evinizi bir çizgi filmden fırlamış gibi gösterebilir.

Duvarlarda, soft renkler ve yine soft çizgilerden oluşan tablolar tercih edebilirsiniz.

Eskitilmiş ve açık renkli ahşap masalar vintage evlere çok uygundur. Sandalyelerin üzerine koyacağınız renkli minderlerle vintage masanızı tamamlayabilirsiniz.

Beyaz bir kütüphane önünde elinizde bir kitap cam kenarında sallanan sandalyenize oturup kahvenizi yudumladığınız dakikalar paha biçilemez.

Vintage mutfaklarda en çok kullanılan renk beyaz. Alternatif olarak açık gri rengi ve yeşili de gösterebiliriz. Cam kapakların üzerinde bulunan birbirini kesen çitalar, eski dönemlerin izlerini taşıyor ve oldukça şık görünüyor. Retro mutfak gereçlerini de tezgahın üzerine yerleştirdiğinizde dekorasyon tamamdır.

Halatlı, ahşap, bezlerle kaplı veya düz mat metallerden tasarlanan geniş bir avize yelpazesi bulunuyor. Avizelerde kullanılan  elektrikli mumlar hem kullanışlı hem de sıcak bir görünümü bir arada sunuyor.

10 Aralık 22