Düğün günü bir gelinin en önemli ve heyecanlı anlarından biridir. Her gelin, düğününde kusursuz bir görünüme sahip olmak ister. Gelinliğinden ayakkabısına, saçından gelin makyajına kadar her detay, gelinin güzelliğini ön plana çıkaracak detaylardır. Tüm satın alınabilir unsurların yanında, harika bir düğün makyajı yapmak, etkileyici yüzünüzü tamamlayan en önemli aşamadır. İşte ünlü makyözlerden kusursuz bir gelin makyajı yapmak için, gelin makyaj önerileri …

 

Cilt temizliği, gelin makyaj tavsiyelerinin ilk adımı!

Her ne kadar bir makyaj adımı olmasa da, cildinizin temizliği pürüzsüz bir gelin makyajının en önemli adımıdır. Makyöz Tiffany Patton, düzenli bir cilt bakımının cilt dokusunda çok büyük farklar yaratacağını ve en güzel gelin makyajı için mükemmel bir zemin oluşturacağını söylüyor. Makyaj sanatçısı Béke Beau ise, Tiffany Patton ile tamamen aynı fikirde! Bir makyaj yapmak için temiz ve sakin bir zemine ihtiyaç duyan Beau, haftalık cilt bakımını öneriyor.

Gelin makyaj önerileri : Düğün makyajını planla ve tekrarla

Gelin makyaj tavsiyeleri arasında makyözlerden en çok duyacağınız şey, gelin makyajı modelinizin sadece düğün gününde yapılmaması gerektiğidir. Makyaj uzmanı Landy Dean, eğer düğününüzde bir gelin makyözü ile çalışacaksınız, mutlaka önceden gelin makyajınızın provasını yapın ve birlikte nasıl çalıştığınızı gözlemleyin diyor. Makyöz Liz Fuller, düğün makyajınızı kendiniz yapacak bile olsanız, düğün öncesinde ayna karşısına geçip mutlaka bu makyajı tekrarlamanız gerektiği konusunda gelin makyaj önerisi veriyor.

Gelin makyajı tüyosu: Astar kullanmayı unutma!

Bir makyajı ciltte en iyi gösteren şeyin, doğru ve cilt tipine uygun bir makyaj bazı uygulaması olduğunu biliyoruz. Bu konuyu gelin makyaj sanatçıları Anne Kibler ve Jo Levy ‘de önemli bir şekilde vurguluyor. Anne Kibler, daha kalıcı ve pürüzsüz görünen bir düğün makyajı için, makyaj öncesi bir baz uygulaması yapılması gerektiğini ve böylece makyajın cilde yapışmasını da önleyebileceğinizi söylüyor.

Düğün makyajları için ışıltıdan uzak durun

Makyaj uzmanı Kline , eğer birkaç saat sürecek basit bir düğün planlamıyorsanız ve çevrenizde sizi sürekli fotoğraflayacak birileri olacaksa, bir gelin için en doğru makyajın mat ürünlerle yapılacağını söylüyor. Yağ bazlı parlayan ürünler, kremsi göz farları ve matlaştırmayan pudralar, gelin makyajınızı gün sonunda kötü gösterecektir. Gelin makyözü Kline, gelin makyajınıza ışıltı katmanın en iyi yolunun, yüzün doğru noktalarına aydınlatıcı uygulamak olduğunu vurguluyor.

Düğün öncesi cilt bakımı nasıl olmalıdır

Düğün esnasında en doğru gelin makyaj önerileri

Genellikle uzun süren düğünlerde, gelin makyajları dağılma ve yağlanma eğilimindedirler. Bu konuda makyöz Fuller, gelin makyajı üzerine bir kat pudra sürüp bu görüntüyü kapatmak yerine, kesinlikle yağ bantları, veya yağı emmek için kurutma kağıtları kullanmanızı öneriyor.

Kaliteli bir gelin makyajı için, malzemeyi basit tutun

Bir makyajın kusursuz olmasını sağlayacak en önemli şey, çokça makyaj malzemesi kullanmak değildir. Makyaj sanatçısı Davis Dean, abartılı görünmeyen, belki de bir göz farına bile ihtiyaç duymadan  yapılmış gelin makyajlarının daha kaliteli ve büyüleyici göründüğünü söylüyor. Parlak bir cilt, pembe veya şeftali yanaklar, hafif bir göz makyajı mükemmel gelin makyajı önerileri arasında!

Bu yazımızda ünlü makyözlerden gelin makyaj önerilerini sizlerle paylaştık. Çoğu makyözün ortak bir noktada birleştiği cilt bakımı bu önerilerden ilkini oluşturuyor. Gelin makyajında prova yapmak ise ikincisini. Baz kullanmanın önemine değinen ünlü makyözler, “astar kullanmak, kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm için olmazsa olmaz bir unsur” diyor. Eğer kısa süreli düğün planlamıyorsanız yağ bazlı ve yoğun ışıltılı makyajlardan uzak durmak gerektiğini belirtiyorlar. Yağ bantları ya da kurutma kağıtlarının yağlı ciltler için iyi bir seçim olduğunu söyleyen makyaj sanatçıları, kullanılan malzemenin kaliteli, bir başka ifadeyle, az ve öz olmasının olumlu sonuçlarından bahsediyor.

10 Aralık 22