Düğün alışverişi sürecinizin en eğlenceli bölümü, heyecanla beklediğiniz düğününüz için bir konsept belirlemek olacaktır. Çiçeklerle bezenmiş dekorlardan, antik sandalye ve tablolara, en minimalist tasarımları içeren süslemelerden, göz alıcı avizelerin yer aldığı gösterişli düğünlere kadar çok sayıda düğün konsepti bulunmaktadır. Bu düğün konseptleri arasından hangisini seçeceğinize henüz karar vermediyseniz, yazımızı okumaya devam ediniz.

Düğün konsepti fikirlerine bakmadan önce, bu konseptin eşiniz ve sizin tarzınızı yansıtması gerektiğini unutmayın. Düğün töreninizde nasıl bir görsellik arzu ediyorsunuz? Düğün hikayenize en uygun konsept ne olmalı? Bu sorular, seçenek yelpazenizi daraltacak ve fikirler oluşmasını sağlayacaktır.

 

düğün konsepti fikirleri

 

Botanik ve tropik düğün konseptleri

Çiçekler, yeşillikler ve egzotik meyvelerden hoşlanan bir çiftseniz, ilginç düğün konseptleri arasında yer alan, tropik düğün dekorları tam da size hitap ediyor. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar da farklı olan bu konsept, klasikten ziyade, farklı bitki örtülerinin de size eşlik ettiği, farklı tatları misafirlerinize sunacağınız, botanik bir tema çerçevesinde dekore edilmiş ve bol miktarda yeşillikten oluşan bir düğüne kapılarını açılıyor.

Bohem düğün konsepti popülaritesini koruyor.

Moda dergilerinde veya sosyal medya görsellerinde sıklıkla rastladığınız bohem tarzı, düğünlerde de kendini gösterdi. Eğer, renkli kişiliklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ve salaş bir düğün ile hayatlarınızı birleştirmek istiyorsanız, bohem düğün konsepti size çok hitap edebilir. Renkli ve karışık desenli kilimlerin olduğu, dantel detayların göz kamaştırdığı ve çiçeklerle bezenmiş sandalyelerin atmosfere renk kattığı bir dekor, bu konseptin olmazsa olmazlarından. Dekoratif yastıklardan havada asılı duran objelere kadar sadelikle karmaşayı birleştiren bu konsept, plaj düğünleri için oldukça ideal.

Kır ve bahçe düğün konseptleri

Düğününüzde daha samimi ve ferah bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, açık hava düğünleri arasında olan kır ve bahçe düğünlerini tercih edebilirsiniz. Çiçek buketleriyle dolu bir mekanda, yaz ve baharın o muhteşem havasıyla beraber yapacağınız düğün, sadece sizin değil, misafirleriniz için de unutulmaz bir anı olacak. Son yılların en çok tercih edilen düğün konsepti olmakla beraber, birçok organizasyon firması ve düğün mekanı, kır düğünü isteyen çiftlere özel hizmetlerini daha da arttırmıştır. 

Rustik düğün konsepti, doğallığı arzulayan çiftlerin tercihi

Kahverengi ve turuncu tonlarının büyüleyici etkisini yansıtan rustik düğünler, doğallıktan yana olan çiftlerin vazgeçilmez konsepti haline geldi bile. Ahşap sandalyelerden, dokuma halılara kadar her şeyin ham halini göreceğiniz rustik düğün konseptleri de genellikle açık havada yapılan düğünler arasındadır.

Minimalist düğün konseptleri

Sade ve temiz görünümden hoşlanan bir çiftseniz, minimalist konseptli düğünlere aşık olacaksınız. Her detayının oldukça küçük ve sade göründüğü, tek renk vurgusunun yapıldığı ve insanın içini ferahlatan bu düğün konsepti türü, 2019 yılında diğer tüm temaları geride bırakıyor. Benzer renk vurgularıyla, geometrik ayrıntıların buluştuğu düğün mekanları, basit dekorlarıyla kendisini misafirlerine hayran bırakıyor. 

Vintage düğün konsepti birçok çiftin tercihleri arasında

Düğün sezonlarının olmazsa olmaz teması olan vintage, klasikten hoşlanan ve geçmiş yıllardan ilham alan dekorları seven çiftlerin tercihi oluyor. Moda dünyasına da yön veren vintage görünümler, sadece değişik düğün konseptleri için değil, düğünün yıldızı olan gelinlik modelleri tarzlarına da yansımakta!  Aynı zamanda eskitme görünümlü tablolar, ahşap objeler, antika sandalyeler bu muhteşem düğünün bir parçası…

düğün fikirleri

 

Göz alıcı düğün salonu konseptleri

Tüm bu konseptlere rağmen hala istediğiniz konsepti bulamadıysanız, siz de düğününüzü adeta bir peri masalı gibi yapmak istiyor olabilirsiniz. İhtişamlı düğünler, geçmişten günümüze en çok tercih edilen düğün konseptini oluşturur. Kırmızı halılar, büyük şamdanlar, gösterişli avizeler ve daha fazlası… Kristal süslemelerin gelinliğinize eşlik ettiği bu düğün konseptinde, çekicilik ve büyü bir arada olacak.

Güzel bir düğün hayal ediyor ve hayallerinizdeki düğünü en iyi şekilde yansıtmanın yollarını arıyorsanız, ilk olarak işin en eğlenceli tarafı olan düğün konsepti konusuna göz atmanız gerekmektedir. Sadesinden, gösterişlisine düğün konseptleri listemizi, sizlerin beğenisine sunduk. Hangi tarafı seçeceğiniz konusunda tercih sizin!

10 Aralık 22