Hem romantik hem de huzur dolu bir düğün organize etmek isteyenlerin ve yaz mevsimini doyasıya değerlendirmeyi arzulayan çiftlerin ilk seçeneklerinden biri olan plaj düğünü, son yılların en popüler düğünlerinden biri haline gelmiştir. Dalga seslerinin düğününüze eşlik ettiği bu düğün mekanı, rahat olmasının yanı sıra, oldukça eğlenceli bir düğün konseptidir. Gelinlik seçiminin ve özellikle gelin ayakkabısı seçiminin çok önemli olduğu kumsal düğünü, serin esen rüzgarın uçuşturduğu plaj düğünü elbiseleri ile özgür ruhlu gelin tarzını tamamlayacak bir alternatif!

 

 

Kumsal Düğünü Yapacak Gelinlere Tavsiyeler | Plaj Düğünü Elbiseleri Ve Gelinlikleri

Kumsal düğünü için gelinlik modelleri

Yazın kavurucu sıcağında veya baharın serin havasında bir plaj düğünü yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Hangi ayda olursanız olun, uçuş uçuş ve sizi içinde rahat hissettirecek bir gelinlik seçimi yapmak isteyeceksiniz. Plaj düğünü gelinlikleri için, genellikle şifon veya ipek kumaş tercih edilmektedir. Asimetrik etek kesimlerinin hareketli düğününüze ayak uydurduğu, yırtmaçlı midi gelinliğinizin konseptinize eşlik ettiği modeller, kumsal düğünleri için oldukça ideal seçimlerdir. Askılı, tek omuz dikimler de kumsal düğünü gelinlik modelleri arasındadır. Gelinliğinizi canlandıracak üç boyutlu çiçek detayları, kuş gözü ayrıntıları ve küçük dantel nakışlarını da gelinlikleriniz üzerinde tercih edebilirsiniz. Gösterişten uzak ve daha sade tasarımların tercih edildiği bu düğün mekanında, uzun kuyruklardan kaçınmalı ve oldukça hafif bir gelinlik modeli arayışına girmelisiniz.

 

Kumsal Düğünü Yapacak Gelinlere Tavsiyeler | Plaj Düğünü Elbiseleri Ve Gelinlikleri

Plaj düğünü ayakkabıları

Belki de kumsal düğünü kıyafetlerinden sonra üzerinde en çok düşünülmesi gereken konulardan biri gelin ayakkabısı seçimi olacaktır. Ayaklarınızdan kayan kumun altında bir gelin edasıyla yürümek oldukça zor olacakken, yüksek topuklu ayakkabılarla bunun imkansız olduğunu unutmayın. Eğer düğün alanınızda platform yoksa ve kumlu bir alanda düğününüzü yapmayı planlıyorsanız, sizlere önerimiz şık espadriller, mini topuklu sandaletler veya kısa dolgu topuklu gelin ayakkabıları olacaktır.

 

Kumsal Düğünü Yapacak Gelinlere Tavsiyeler | Plaj Düğünü Elbiseleri Ve Gelinlikleri

Plaj düğünü elbiseleri için aksesuar seçimi

Gelinin en büyüleyici aksesuarlarından biri olan duvak, plaj düğünlerinde kısa tercih edilmelidir. Kumsal düğünü yaparken kullanılacak duvak, tüm gününüzü zorlu geçirmenizin yanında, rüzgarla büyük bir savaş halinde olmanıza neden olabilir. Bunun yerine çiçekli gelin taçları veya doğadan ilham alacağınız gelin tokalarını tercih edebilirsiniz. Belki de duvak yerine trendlere uyup hasır bir şapka ile gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz. Gelin çiçeğiniz için ise, mevsimin en taze çiçeklerini bir gelin buketi haline getirebilirsiniz.

Plaj düğünleri için saç ve makyaj nasıl olmalı?

Kumsal düğünü için gelinlik modelleri arasından seçiminizi tamamladıysanız, güzelliğinizi ön plana çıkaracak saç ve makyaj seçiminize karar vermenin zamanı geldi! Rüzgar, güneş gibi dış faktörleri göz önünde bulundurmanız gereken plaj düğününüzde dağınık at kuyruğu, doğal örgü ve dağınık dalgalı saçları tercih edebilirsiniz. Böylece hem düğününüzün rahatlığına ayak uydurabilir hem de büyük bir özenle yaptırdığınız saçlarınızın rüzgarda bozulmasına engel olmuş olursunuz. Gelin makyajı yaparken, gün boyu güneş altında olacağınızdan, güneş kremi sürmeyi asla atlamamalısınız. Genellikle su bazlı makyaj malzemeleri tercih etmeli ve güneşe dayanıklı ürünler kullanmalısınız.

Popülerliği her yıl artan plaj düğünü trendi için, nasıl plaj düğünü elbiseleri seçmeniz gerektiğini, kumsal düğünü gelin ayakkabı modellerini, aksesuar ve saç makyaj seçimini sizlere sunan yazımız ile masmavi denize karşı gerçekleştireceğiniz düğününüze hazırsınız.

10 Aralık 22