Gelin tacı, gelinliği görsel olarak tamamlayan ve geline incelik katan şık bir aksesuardır. gelin tacı seçimi gelinlik, konsept ve gelin başı göz önüne alınarak yapılır. Biz bu yazımızda gelinliğe, düğün mekanına ve konsepte göre gelin tacı seçimi nasıl yapılır sorusunu cevaplayacağız. Gelinliğe ve konsepte göre gelin tacı seçimi yaparken dikkat edilip atlanmaması gereken önemli konular, gelin tacında kullanılan taşın kalitesi ve kullanılan bakırın iki ucunun inceliğidir. Gelin tacının hafif olması ve el yapımı olması da satın alırken aranan diğer önemli özellikler arasındadır.

Otel düğünleri, göz alıcı avizelere sahip ışıl ışıl salonlarda gerçekleşen görkemli düğünlerdir. Bu gösterişli ortamda, gelinin mekanın ihtişamının gölgesinde kalmaması, ortamla uyum içinde olması gerekmektedir. Prenses kesim, A kesim ve balık model gelinlikler otel düğünlerine en çok uyan gelinlik modelleridir. Bu gelinliklere en çok yakışan gelin taçları ise kuşkusuz taşlı, gösterişli taçlardır. Düğün mekanına göre gelin tacı seçimi hakkında bilgi almak isterseniz düğün mekanına göre gelinlik modelleri ve tavsiyeleri yazımızı okuyabilirsiniz. Prenses kesim gelinlik modellerine daha heybetli taçlar yakışırken, balık model gelinliklere ince ve zarif gelin taçları uyum sağlar. Prenses kesim gelinlik ya da A kesim gelinlik modelleri ile prenses gelin tacı modellerini kombinleyebilirsiniz.

Kır düğünleriyle plaj düğünlerine salaş, uçuş uçuş ve dökümlü bir havaya sahip olan bohem ve helen tarzı gelinlik modelleri çok yakışıyor.

Kısa gelinlik modelleri de bir diğer alternatif olabilir, fakat; tarlatanlı, kabarık gelinlik modellerinden prenses gelinliği bu mekanlar için önermiyoruz. Bu model gelinin hareket kabiliyetini sınırlar ve ortama uyum sağlamaz. Helen tarzı gelinlikle mükemmel uyum sağlayan helenistik gelin tacı modelleriyle bir yunan tanrıçasını andıracaksınız. Çicekli gelin taçları ve çiçekli gelin başı aksesuarları da kır düğünleri ve plaj düğünleri için enfes bir seçim. Bohem gelinliğin o rahat, özgür havasına gelişigüzel toplanmış gelin saçı, özgün ve zarif bir hava katacaktır. Böyle doğal saça abartılı prenses taçlar önermiyoruz. Gelin başı ve taç seçimi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için gelin başına göre taç seçimi yazımızı inceleyebilirsiniz. gelin tacı seçimi konusunda sizlere çok yardımcı olacaktır.

Tarihi bir mekanda, vintage bir konseptte düğün yapmak isteyen gelin adaylarına, vintage gelinlik, vintage gelin saçı ve makyajı, inci ve elmas takılar, dantel eldivenler ve vintage gelin saçı aksesuarlarını tercih etmelerini öneriyoruz. Gelin başı aksesuarlarından vintage tüllü gelin şapkası ya da vintage saç bantlarını kullanabilirsiniz.

Havuz başı düğün konseptinde düz kesim iki parça gelinlik ya da yarım balık formda gelinlik eşsiz bir seçim olabilir. Transparan ya da mini boy gelinlikler de bu konsept için çok uygundur. Havuz başı düğünlerinde kristal taşlı ve incili gelin taçları, çiçekli gelin taçları, taşlı gelin saçı aksesuarları ya da swarovski taşlı gelin saçı bantları tercih edilebilir fakat; çok heybetli, büyük taçlar havuz başı konseptine çok uygun düşmeyecektir.

Restoran düğünlerinde, sade, düz kesim gelinlikler giyilebilir.

Restoran düğünleri genellikle aile ve yakın çevrenin davet edildiği küçük çapta gerçekleşen organizasyonlardır. Midi boy gelinlik ya da yarım balık gelinlikte hoş durabilir. Gelinlik seçiminizi yaparken vücut tipinizi göz önüne almanız önemli bir kriterdir, zira balık model bir gelinlik kum saati vücut tipine sahip hanımlara çok yakışırken, armut vücut tipine sahip hanımlarda hoş durmaz. Restoran düğünleri sade, minimal düğünler olduğu için takı ve aksesuarlar önem kazanmaktadır. İncili gelin saçı aksesuarları, kristal gelin başı bantları ya da çiçekli gelin tacı seçimi enfes bir tercih olabilir. Gelin başı modelinizi de göz önüne alarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Tekne düğünlerine mini boy ya da orta boy gelinlik uygun bir seçim olacaktır. Çok uzun kuyruklu olmayan ve tarlatansız gelinlik giyilmelidir. Hareket kabiliyetinizi sınırlamayan bir gelinlik tercih etmeniz sizin düğün boyunca rahatça dans edip eğlenmenizi sağlayacaktır. Tekne düğünleri için ince zarif bir gelin başı bandı, çiçeklerle süslenmiş bir saç aksesuarı ya da vualet kullanabilirsiniz. gelin tacı seçimi için bu ipuçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.