Düğün alışverişi, tatlı telaşının yanı sıra bir o kadar da heyecan verici özel anlara tanıklık edilen bir süreçtir. Mesela ilk gelinlik denemesi gibi! Belki de aylardır hayalini kurduğunuz gelinlik modelini ilk kez üzerinizde göreceğiniz gelinlik randevusu, düğün alışverişinizden size kalan en duygusal hatıra olacak… Fakat hazırlıksız olmak o muhteşem günün stresinin artmasına yol açabilir. İşte gelinlik randevusu için dikkat etmeniz gereken ayrıntıları derlediğimiz yazımız!

 

gelinlik randevusu

 

Gelinlik randevusu için, önceden gelinlik modelleri hakkında fikir sahibi olmalısınız.

Hayalinizdeki gelinliğe bir adım daha yaklaşmak için ilk gelinlik randevunuzu aldınız; fakat ne istediğinize dair kafanızda hiçbir fikir yok mu? Bu durum, gelinlik alışverişiniz esnasında kafanızı karıştıracak en büyük sorunlardan biridir. Gelinlik denemesine vücut tipinize uygun gelinlikleri araştırıp, doğru silüeti bulduktan sonra, yeni önerilere de açık olarak gidin. Sosyal medyalardan gördüğünüz ve çok beğendiğiniz modelleri telefonunuza kaydederek, size yardımcı olacak ekibe nasıl bir şey aradığınızı gösterebilirsiniz. Böylece istediğiniz modelin birçok farklı tasarımını üzerinizde deneme şansınız olur.

Gelinlik alışverişinizde ne istediğinizi bilmelisiniz.

Bir gelinlik mağazasına gittiğinizde, yüzlerce gelinlik ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu oldukça karmaşık gibi görünse de, ne aradığınızdan eminseniz, kısa sürede seçenek yelpazenizi daraltıp, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Bu demek oluyor ki, gelinliğinizde yer alacak detaylarda da karar kılmış olmanız önemlidir. Dantel sever misiniz? Nasıl bir kuyruk istiyorsunuz? Gelinlik üzerinde yoğun işleme size uygun mu? Yoksa daha sade bir model mi tercih etmek istiyorsunuz? Tüm bu ufak gibi görünen ayrıntılar, gelinliğinizin son görünümünü son derece etkileyecek ve karar verme aşamanızı hızlandıracaktır. Asıl önemlisi tarzına göre gelinliği bulmaktan geçiyor.

 

gelinlik randevusu

 

Gelinlik randevusuna giderken doğru iç çamaşırı seçimi önemli!

Giyeceğiniz gelinlik hangi model olursa olsun, içinize giyeceğiniz straplez bir sütyen, her gelinlik modelinde oldukça kullanışlı ve hayat kurtarıcı bir seçenek olacaktır. Kendinizi gelinliğin içinde ilk kez göreceğiniz an, iç çamaşırınızın askılarının görünmesini istemezsiniz. Ayrıca birbirinden farklı stillerde gelinlikler denemeyi düşünüyorsanız, iç çamaşırlarınız için renk seçimi nude tonlarda olmalı. Giyeceğiniz transparan büstiyerli bir gelinliğin arasından farklı bir rengin görünmesini kim ister ki?

 

Gelin ayakkabılarınızı aldıysanız, yanınızda getirmek isteyebilirsiniz.

Gelinliğinizden önce gelin ayakkabılarınızı aldıysanız, gelinlik randevunuza gelirken yanınızda getirmenizde fayda var. İkisini bir bütün halinde görmek isteyebilirsiniz. Birçok gelinlik firması, gelinlik denemelerinde hazırda ayakkabı bulundururlar. Bu zorunlu bir seçenek olmasa da, düğününüzde giyeceğiniz topukluları ilk gelinlik randevunuzda giymek, size ayrı bir heyecan katabilir; fakat ayakkabılarınız kayışlı veya bağcıklı ise, giyerken zorlanacağınızdan dolayı size önerimiz yanınıza almamanızdan yanadır.

 

Gelinlik randevusu esnasında çok fazla aksesuar takmamalısınız.

Gelinliklerin çoğu tül, dantel veya organze gibi kolay yırtılabilir hassas kumaşlardan yapılırlar. Takacağınız yoğun aksesuar, giyeceğiniz onlarca modelin eteğine, koluna vb. takılabilir. Bu ise oldukça zorlu bir deneme aşamasını beraberinde getirir. Eğer gelinliğiniz için mücevher seçimi yaptıysanız, onları yanınızda getirerek, gelinliğinizi giydikten sonra takıp bütün olarak nasıl durduğuna bakabilirsiniz. 

Gelinlik denemenize en fazla iki kişi getirirseniz, fikir karmaşası yaşamazsınız.

Gelin adaylarının en büyük sorunlarından biri, yakınlarının farklı görüşleridir. Bir gelinlik denemesi esnasında çıkan farklı düşünceler, daha da stresli bir atmosfer yaratabilir ve çok fazla kişi, karar vermenize yardımcı olmaktan ziyade, işinizi zorlaştırabilir.

Artık bir gelinlik randevusuna giderken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Öyleyse, hayallerinizde gelinlik modelini bulmanın tam zamanı! Alisse nuerA olarak; gelinlik seçiminde sizlere profesyonel ekibimiz ve yüzlerce özel tasarım gelinlik seçeneğimizle yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Size en yakın Alisse nuerA mağazasından gelinlik randevusu almak için Randevu Al Formumuzu doldurabilirsiniz.

10 Aralık 22

Yorum Yap

Lütfen dikkat: Yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.